Запрацювали нові правила для захисту дизайнів: деталі
Зауважується, що Мініекономіки активно працює над розширенням можливостей бізнесу для використання інструментів охорони креативних рішень
Відтепер, коли ви створюєте щось нове та креативне, ви можете захистити його дизайн від копіювання.
Промисловий зразок – це спосіб захисту зовнішнього вигляду вашого продукту, чи то меблі, упаковка або інше. Порядок подання заявки на промисловий зразок врегульовано новим наказом Міністерства економіки України (№ 6237), який вступив в дію з 1 травня.
Залежно від його первинного призначення, промисловий зразок може розглядатися і як засіб індивідуалізації і як результат винахідницької та раціоналізаторської роботи. В Україні як промисловий зразок може бути зареєстрована звичайна упаковка товару, що неодноразово породжувало юридичні колізії. Причиною цих колізій була несумлінна реєстрація упаковок всесвітньо відомих товарів як промислових зразків з метою уникнути митного блокування імпорту цих товарів на територію України.
Міністерство активно працює над розширенням можливостей бізнесу для використання інструментів охорони креативних рішень. Зовнішній вигляд промислових виробів відіграє ключову роль у просуванні продукції на ринку. Тому створення швидкого та прозорого механізму реєстрації прав на промислові зразки має сприяти бізнесу в отриманні охорони та виведенні своїх інноваційних продуктів на ринок. Оновлені Правила містять новели щодо електронного документообігу, а також включають положення, які дозволятимуть бізнесу оперативно управляти та комерціалізувати цей інтелектуальний актив ще на стадії реєстрації, – зазначив заступник міністра економіки України Віталій Кіндратів.
Наказом визначаються правила подачі заявки на промисловий зразок, перелік документів, які потрібно надати, процедура проходження експертизи.
Ухвалення нового порядку допоможе виробникам продукції зареєструвати її дизайн швидко й легко, убезпечивши її від копіювання, та спокійно розвивати свій бізнес.
Раніше ми повідомляли, що у Верховній Раді України пропонують посилити правові засади захисту прав власності добросовісного набувача шляхом визначення випадків, коли майно не може бути витребувано від добросовісного набувача, а також захисту права власності від порушень, не пов’язаних із позбавленням володіння.
Зокрема зареєстровано законопроєкт №11185 від 18.04.2024 «Про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо удосконалення механізму захисту права власності».
Розроблення проєкту Закону України «Про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо удосконалення механізму захисту права власності» обумовлено необхідністю врегулювання питання досягнення балансу інтересів держави, Автономної Республіки Крим, територіальної громади та приватного власника, захисту прав та інтересів, зокрема майнових, добросовісного набувача.
Метою проєкту Закону є посилення правових засад захисту прав власності добросовісного набувача шляхом визначення випадків коли майно не може бути витребувано від добросовісного набувача, а також захисту права власності від порушень, не пов’язаних із позбавленням володіння.
- Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції нагадує особливості державної реєстрації права власності на нерухоме майно у разі втрати правовстановлюючих документів.
- Раніше Державна податкова служба в Одеській області роз’яснила, на підставі яких документів власник житлової нерухомості може підтвердити її непридатність для проживання.
- Відповідно до норм Податкового Кодексу, з метою обчислення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, до об’єктів житлової нерухомості належать будівлі, віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду, а також дачні та садові будинки.
- Щороку власникам нерухомого майна нараховується податок, який встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради залежно від місця розташування та типів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування (п.266.5.1. Податкового кодексу України).
- У яких випадках передбачені пільги зі сплати податку на нерухомість, пояснили в Головному управлінні ДПС у Рівненській області.
- Правила оформлення права власності на земельний пай в Україні.
- Право на призначення пільги та субсидії: роз’яснення.