ФДМУ створив Державний земельний банк
Зауважується, що реалізація проєкту має на меті зокрема збільшити надходження до державного бюджету
Фонд державного майна України завершив процес корпоратизації ДП «Фонд аграрних інвестицій», створивши на його основі ТОВ «Державний земельний банк». Про це повідомила пресслужба Фонду, вказавши, що це перший державний оператор земель сільськогосподарського призначення.
Це фінальний етап у реалізації проєкту “Земельний банк” перед офіційним запуском перших онлайн-аукціонів з оренди державних земель.
Ми пройшли значний шлях з реформування ринку державних земель. Від нормативно-правових змін і створення першого оператора “Земельного банку” до перереєстрації першого пулу земель і корпоратизації підприємства. Це унікальний досвід для України, адже вперше державне підприємство перетворилося на ТОВ, стовідсотковим власником якого є держава, – пояснив Віталій Коваль, Голова Фонду державного майна України.
Керівник ТОВ “Державний земельний банк” Ярослав Ярославський акцентував, що механізм користування земельними ділянками кардинально змінюється. Зауважив, що замість 1% від нормативно-грошової оцінки за постійне користування, тепер орендна ставка складе 12%.
У ФДМУ додали, що реалізація проєкту “Земельний банк” має на меті:
- підвищити ефективність використання державних земель;
- збільшити надходження до державного бюджету;
- створити прозорі умови для всіх учасників ринку.
- Реєстрація спеціального майнового права можлива після створення визначених документів у Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва (ЄДЕССБ), серед яких — заява про державну реєстрацію спеціального майнового права.
- Заяви на компенсацію за знищене житло зможуть подавати більше українців.
- Компенсація за пошкоджене чи знищене нерухоме майно громадянина, внаслідок збройної агресії РФ, не оподатковується.
- У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області нагадали, як фізичні особи – співвласники житлової нерухомості, що перебуває у їх спільній сумісній власності, але не поділена в натурі, можуть повідомити контролюючий орган про визначеного за їх згодою платника податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
- Базою оподаткування на житлову нерухомість є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, зокрема його часток.
- У яких випадках передбачені пільги зі сплати податку на нерухомість, пояснили в Головному управлінні ДПС у Рівненській області.
- Правила оформлення права власності на земельний пай в Україні.
- Іпотечні спори належать до категорії проблемних, де судова практика завжди була мінлива, позиції судів – неоднозначними, а для кредиторів існував великий перелік проблем, які створюють складнощі в питанні звернення стягнення на предмет іпотеки.