В Україні напрацьовують законодавчі зміни задля захисту вовків

15 Грудня, 2024 в 12:53

У 15 країнах Європи вовк занесений до Червоної книги і повністю захищений. І лише в Україні, Молдові, РБ та РФ й Північній Македонії його знищують

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України спільно з зоозахисними організаціями напрацьовує законодавчі зміни задля захисту вовків, повідомив перший заступник міністра Олександр Краснолуцький.

Міндовкілля зараз працює над стратегією зі збереження біорізноманіття, куди буде входити збереження не лише вовка чи кота дикого, а й взагалі розробка стратегії руху України та збереження нашого біорізноманіття для наступних поколінь, – зауважив він.

Це є необхідною умовою для виконання умов Бернської конвенції про охорону дикої флори та фауни й природних середовищ існування в Європі. А також для збереження червонокнижних тварин, які страждають в умовах повномасштабної війни.

За словами Краснолуцького, за минулі роки перелік червонокнижних тварин розширюється. І це говорить про те, що наші види зникають, і вони потребують особливої охорони.

У 15 країнах Європи вовк занесений до Червоної книги і повністю захищений. У ще п’ятьох охороняється частково і належить до мисливських видів. І лише в Україні, Молдові, РБ та РФ й Північній Македонії його знищують як шкідника, – наголосили в Асоціації зоозахисних організацій України.

Раніше ми повідомляли, що право на безпечне довкілля закріплене в конституціях більшості країн, зокрема й у Конституції України (ст. 50). Однак наразі Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод не містить цього права, тому на рівні Ради Європи триває дискусія про необхідність включення такого права до Конвенції. Проте є і побоювання, що це суттєво збільшить кількість скарг до ЄСПЛ і перевантажить Суд.

Також стало відомо, що Кабмін підтримав законопроєкт стосовно заборони “джипінгу”.

Також Держпродспоживслужба інформує, що оператори ринку зобов’язані забезпечувати дотримання гігієнічних вимог до харчових продуктів на всіх стадіях їх виробництва та обігу, що регламентовано статтею 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».

Довідка. Станом на 2024 рік, загальна популяція вовків у світі оцінюється приблизно у 200 000 особин. Найбільші популяції мешкають у Канаді — 50 000 особин. Популяції також зустрічаються в Китаї (12 000), Туреччині (7 000) та США (6 000). В Україні кількість вовків складає близько 2 000 особин. Вовки в Україні здебільшого поширені у лісових та степових регіонах, але популяція стабільна завдяки природоохоронним заходам​