Набув чинності Закон про заборону використання реклами у маркуванні ліків
Закон передбачає “унеможливлення спекуляцій на ціні одних і тих же препаратів, які на ринок виходять під різними брендами”
18 вересня набув чинності Закон № 3910-IX “Про внесення змін до Закону України “Про лікарські засоби” (щодо маркування лікарських засобів)” (законопроєкт №11172), котрим вносяться зміни, які забороняють розміщувати на упаковках ліків інформацію рекламного характеру. Документ передбачає приведення українського законодавства у відповідність до європейських стандартів через затвердження нових правил маркування упаковок медичних препаратів.
Так, документом забороняється наносити на упаковці лікарських засобів:
- будь-яку рекламу, яка сприяє просуванню лікарського засобу на ринку, зокрема формуванню думки про винятковість або перевагу лікарського засобу;
- відомості про юридичних чи фізичних осіб, які не є виробником чи власником реєстраційного посвідчення на ліки.
Як розповів народний депутат, голова парламентського Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький, ухвалення регуляторних законів, які існують у Європі, — це про якість лікарських засобів.
Цей закон передбачає унеможливлення спекуляцій на ціні одних і тих же препаратів, які на ринок виходять під різними брендами. Це неправильно. Тому в законі сказано, що той, хто хоче випускати відомі ліки під власною торговою маркою, має або надати електронне досьє, що належить виробнику, і виробник повинен офіційно його передати продавцю, або пройти такі самі дослідження й випробовування, які проходив завод, коли виробляє якісь ліки, — пояснив політик.
За його словами, також найближчим часом у Раді буде розглядатися цілий пакет законів, що регулюватимуть фармацевтичну галузь, зокрема дистрибуцію та роздрібну торгівлю.
У нас майже готовий для реєстрації і розгляду профільним Комітетом закон про фармацевтичну послугу, про аптечні мережі та ще багато змін, які спрямовані на гармонізацію українського законодавства з європейськими нормами, — додав народний депутат.
У разі порушення вимог до маркування лікарського засобу центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, у встановленому ним порядку приймає рішення про тимчасове зупинення дії реєстраційного посвідчення на такий лікарський засіб до приведення маркування лікарського засобу у відповідність з вимогами цієї статті та прийняття рішення про поновлення дії реєстраційного посвідчення”.
- 16 серпня, введено в дію Закон № 3528-IX “Про внесення змін до деяких законів України щодо державного регулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis) для використання у навчальних цілях, освітній, науковій та науково-технічній діяльності, виробництва наркотичних засобів, психотропних речовин та лікарських засобів з метою розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування”.
- Міністерство охорони здоров’я затвердить перелік хвороб і станів, за яких пацієнту можуть призначати ліки на основі медичного канабісу. Відпуск лікарських засобів на основі медичних конопель буде можливий виключно за призначенням лікаря відповідно до медичних показань та за рецептом (як це відбувається у випадку призначення наркотичних та психотропних препаратів). Пацієнти зможуть перевозити й зберігати такі ліки у кількості, визначеній одним рецептом.
- Деталі ухвалення Радою Закон про медичний канабіс читайте за посиланням.
- Кабінет міністрів підтримав законопроєкт, який має на меті унеможливити прояви «співпраці» виробників, дистриб’юторів лікарських засобів та представників фармацевтичних компаній з медичними та фармацевтичними працівниками для просування своєї продукції.
- У НСЗУ роз’яснили алгоритм дій пацієнта при відмові у безоплатному лікуванні.
- Розмір лікарняних залежно від стажу роботи чи спецстатусу – роз’яснення ПФУ.
- Оплата лікарняного під час випробувального строку.