Уряд має намір обмежити вплив фармкомпаній на лікарів та фармацевтів

28 Листопада, 2023 в 12:36

Проєктом закону передбачено перелік чітких дій, які впливають на об’єктивність та ефективність роботи лікарів та фармацевтів

Кабінет міністрів підтримав законопроєкт, який має на меті унеможливити прояви «співпраці» виробників, дистриб’юторів лікарських засобів та представників фармацевтичних компаній з медичними та фармацевтичними працівниками для просування своєї продукції.

Зауважується, що нині виробники, дистриб’ютори лікарських засобів та представники фармацевтичних компаній продовжують налагоджувати зв’язки з медичними та фармацевтичними працівниками для просування своєї продукції.Такі зв’язки можуть підкріплюватись роздачею сувенірної та брендованої продукції, подарунками, преміями від представників фармацевтичної промисловості, інформує пресслужба МОЗ.

Узгодженим проєктом закону передбачено перелік чітких дій, які впливають на об’єктивність та ефективність роботи лікарів та фармацевтів, з метою недопущення призначення ліків під впливом прямих чи непрямих фінансових стимулів. 

Зокрема, лікарі, фармацевти та спеціалісти з реабілітації не матимуть права безпосередньо чи через інших осіб вимагати, просити та одержувати ані кошти, ані іншу вигоду за призначення лікарських засобів конкретного виробника. Заборона поширюватиметься і на медичні вироби та допоміжні засоби реабілітації.

Окрім цього, заборонять використовувати для призначення ліків бланки фармкомпаній, які містять рекламну інформацію.

Також, фармацевти при відпуску лікарських засобів на прохання покупця будуть зобов’язані надати достовірну інформацію про наявні аналоги. Провізор не має приховувати інформацію про ліки з аналогічною діючою речовиною за нижчою ціною, керуючись власною вигодою.

Законопроєкт розроблено на виконання Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки.

Нині законопроєкт має розглянути Верховна Рада.