Набули чинності зміни до Правил дорожнього руху: літери «У» на навчальних автомобілях замінять на «Н»

7 Травня, 2024 в 11:17

У Правилах дорожнього руху викладено зображення і опис розпізнавального знаку «Навчальний транспортний засіб» на заміну знака «Учбовий транспортний засіб»

Правила дорожнього руху — перелік правил, що регулюють обов’язки водіїв транспортних засобів та пішоходів, а також технічні вимоги, визначені до транспортних засобів для забезпечення безпеки дорожнього руху.

Відповідно до Закону України «Про дорожній рух» правила дорожнього руху установлюють єдиний порядок дорожнього руху на всій території України. Інші нормативні акти, що стосуються особливостей дорожнього руху (перевезення спеціальних вантажів, експлуатація транспортних засобів окремих видів, рух на закритій території тощо), повинні ґрунтуватися на вимогах цих правил.

В Україні правила дорожнього руху регулюються постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306 “Про Правила дорожнього руху”.

Кабмін постановою від 27 жовтня 2023 р. N 1128 вніс зміни до Правил дорожнього руху, відповідно до яких для навчальних машин — букву “У” замінять на букву “Н”. Відповідні зміни набули чинності через шість місяців з дня опублікування постанови, тобто 4.05.2024.

Так, у Правилах дорожнього руху викладено зображення і опис розпізнавального знаку «Навчальний транспортний засіб» на заміну знака «Учбовий транспортний засіб».

Раніше ми повідомляли, що придбання вживаних авто за кордоном звична справа. Позаяк придбати там транспортний засіб можна в рази дешевше. Після цього, авто підлягає розмитненню, іншими словами — легалізації в Україні, розповіли у Сервісному центрі МВС.

Після розмитнення потрібно пройти сертифікацію транспортного засобу. Далі варто звернутися до Експертної служби МВС для дослідження авто та отримання висновку. Цей висновок містить інформацію про справжність ідентифікаційних номерів авто та реєстраційних документів. Після цього власник авто отримує талон попереднього запису до сервісного центру МВС. Його можна отримати або у терміналі, що знаходиться в сервісному центрі МВС, або через Е-ЗАПИС.

На території України встановлена єдина процедура державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, оформлення та видачі реєстраційних документів і номерних знаків (пункт 1 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07 вересня 1998 року № 1388).

Не допускаються до державної реєстрації транспортні засоби з правим розташуванням керма (за винятком транспортних засобів, які були зареєстровані в підрозділах Державної автомобільної інспекції України до набрання чинності Законом України «Про дорожній рух»).

  • Розмитнення транспортних засобів — вживаний у побутовій мові термін, який означає легалізацію транспортного засобу, придбаного за межами митної території держави, в якій відбувається розмитнення. Є окремим видом митного оформлення товарів, які ввозяться на територію України.
  • З 1 грудня 2023 року митне оформлення гуманітарної допомоги, а також товарів військового призначення та подвійного використання, що ввозяться як гуманітарна допомога, здійснюватиметься за новим порядком.є
  • Верховна Рада отримала на розгляд проєкт закону №10380. Зазначається, що проєкт закону передбачає виключення людського фактора з процесу розмитнення.
  • Правила виїзду за кордон на власному чи чужому авто.
  • Електронний кабiнет це інформаційно-телекомунікаційна система, створена для забезпечення реалізації платниками податків та державними органами своїх прав та обов’язків, визначених Податковим Кодексом України, в електронному вигляді.