Розмитнене авто: які документи потрібно для реєстрації в сервісному центрі МВС

2 Лютого, 2024 в 15:25

При першій реєстрації легкового автомобіля сплачується збір на обов’язкове державне пенсійне страхування

Придбання вживаних авто за кордоном звична справа. Позаяк придбати там транспортний засіб можна в рази дешевше. Після цього, авто підлягає розмитненню, іншими словами — легалізації в Україні, розповіли у Сервісному центрі МВС.

Після розмитнення потрібно пройти сертифікацію транспортного засобу. Далі варто звернутися до Експертної служби МВС для дослідження авто та отримання висновку. Цей висновок містить інформацію про справжність ідентифікаційних номерів авто та реєстраційних документів.

Після цього власник авто отримує талон попереднього запису до сервісного центру МВС. Його можна отримати або у терміналі, що знаходиться в сервісному центрі МВС, або через Е-ЗАПИС.

Для отримання послуги необхідно подати адміністратору сервісного центру МВС такі документи:

 • паспорт громадянина України з відміткою про місце реєстрації (можна надати в електронній формі в застосунку Дія) або посвідку на проживання;
 • ідентифікаційний номер платника податків;
 • нотаріально посвідчена довіреність (у разі звернення уповноваженої особи від ім’я власника);
 • документ, що підтверджує правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення транспортного засобу (вантажно-митна декларація, посвідчення на право реєстрації, а в разі придбання автомобіля у торгівельної організації — договір купівлі-продажу);
 • реєстраційний або прирівняний до них документ іноземної держави;
 • документ, щодо відповідності конструкції транспортного засобу установленим вимогам безпеки дорожнього руху (сертифікат відповідності);
 • висновок про експертне дослідження транспортного засобу.

Після реєстрації транспортного засобу власник або уповноважена ним особа отримує номерний знак і свідоцтво про реєстрацію авто в Україні.

При першій реєстрації легкового автомобіля сплачується збір на обов’язкове державне пенсійне страхування. Він залежить від вартості легкового транспортного засобу, яка зазначена у митній декларації.

Якщо вартість авто не перевищує 442 860 грн — сплачується 3%, якщо вартість авто від 442 860 грн до 778 360 грн — сплачується 4%, якщо вартість авто більше ніж 778 360 грн — сплачується 5%.

Орієнтовну вартість реєстрації транспортного засобу з урахуванням податків та адміністративних послуг у сервісному центрі МВС можна розрахувати за допомогою онлайн-сервісу – калькулятор орієнтовної вартості отримання адміністративної послуги.

Зауважимо, у період дії воєнного стану в Україні, введеного Указом президента «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, а також протягом 90 днів з дня його припинення чи скасування транспортні засоби з правим розташуванням керма, що надходять у військові частини та підрозділи Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, Служби безпеки України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Управління державної охорони України, Державної спеціальної служби транспорту, Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту як гуманітарна допомога, благодійна допомога, міжнародна технічна допомога та/або за міждержавними угодами на інших умовах:

 • підлягають відомчій реєстрації відповідно до статті 34 Закону в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;
 • не підпадають під обмеження щодо участі у дорожньому русі транспортних засобів з правим розташуванням керма, встановлене частиною п’ятою статті 29 Закону.

На території України встановлена єдина процедура державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, оформлення та видачі реєстраційних документів і номерних знаків (пункт 1 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07 вересня 1998 року № 1388).

Не допускаються до державної реєстрації транспортні засоби з правим розташуванням керма (за винятком транспортних засобів, які були зареєстровані в підрозділах Державної автомобільної інспекції України до набрання чинності Законом України «Про дорожній рух»).

 • Розмитнення транспортних засобів — вживаний у побутовій мові термін, який означає легалізацію транспортного засобу, придбаного за межами митної території держави, в якій відбувається розмитнення. Є окремим видом митного оформлення товарів, які ввозяться на територію України.
 • З 1 грудня 2023 року митне оформлення гуманітарної допомоги, а також товарів військового призначення та подвійного використання, що ввозяться як гуманітарна допомога, здійснюватиметься за новим порядком.є
 • Верховна Рада отримала на розгляд проєкт закону №10380. Зазначається, що проєкт закону передбачає виключення людського фактора з процесу розмитнення.
 • Правила виїзду за кордон на власному чи чужому авто.