Авторизація платників податків та підписання електронних документів за допомогою Дія.Підпис в Електронному кабінеті: роз’яснення ДПС

3 Березня, 2024 в 11:47

Електронний кабінет платника надає платникам податків можливість працювати з органами фіскальної служби дистанційно у режимі реального часу

Електронний кабiнет це інформаційно-телекомунікаційна система, створена для забезпечення реалізації платниками податків та державними органами своїх прав та обов’язків, визначених Податковим Кодексом України, в електронному вигляді.

Фактично, електронний кабінет платника — це персональне автоматизоване робоче місце платника податків, доступ до роботи в якому здійснюється з будь-якого комп’ютера, підключеного до Інтернету, шляхом автентифікації з використанням електронного цифрового підпису та авторизації такого платника.

Електронний кабінет платника надає платникам податків можливість працювати з органами фіскальної служби дистанційно у режимі реального часу, а саме:

 • подавати декларації з використанням електронного цифрового підпису і переглядати подану та/або сформовану податкову звітність;
 • отримувати нагадування щодо строків подання звітності та сплати податків, зборів (обов’язкових платежів);
 • отримувати інформацію щодо особистих реєстраційних даних (податковий номер платника податків, назва платника податків, основний вид діяльності; П. І. Б. бухгалтера та директора тощо);
 • подавати заяви та отримувати в електронному вигляді довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами фіскальної служби;
 • вести в електронному вигляді Книги обліку доходів та витрат;
 • переглядати інформацію щодо стану своїх розрахунків з бюджетом, зокрема про заборгованість зі сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Користувачами Електронного кабінету платника є платники податків – юридичні особи та самозайняті особи – фізичні особи – підприємці та особи, які провадять незалежну професійну діяльність.

Чи можуть платники податків авторизуватися та підписати електронні документи за допомогою Дія.Підпис в Електронному кабінеті та як саме, пояснили у ДПС.

Порядок функціонування інформаційно-комунікаційної системи «Електронний кабінет» визначається наказом Міністерства фінансів України від 14.07.2017 № 637 «Про затвердження Порядку функціонування Електронного кабінету».

Доступ до приватної частини Електронного кабінету, яка є індивідуальною персоніфікованою вебсторінкою користувача, надається після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, через Інтегровану систему електронної ідентифікації – id.gov.ua (MobileID та BankID), за допомогою Дія Підпис або «хмарного» кваліфікованого електронного підпису.

Дія.Підпис — кваліфікований електронний підпис, який ви можете використовувати для підписання документів, оформлення послуг у застосунку та на порталі Дія, а також авторизації в застосунках і на сайтах партнерів Дії. По суті, КЕП — це аналог вашого реального підпису, який ви ставите на важливих документах на папері. Наприклад, подаючи звіт до податкової, вам потрібно його підписати.

Для здійснення входу до приватної частини Електронного кабінету за допомогою Дія.Підпис необхідно:

 • у вікні «Вхід до особистого кабінету» обрати вкладку «Дія.Підпис»;
 • натиснути «Отримати код» та відсканувати згенерований QR-код;
 • у мобільному додатку «Дія» здійснити підтвердження особи та підписати «Запит на підпис документа через Дія.Підпис».

Також, здійснити вхід до приватної частини Електронного кабінету за допомогою Дія.Підпис можна скориставшись вкладкою «Хмарне сховище» у вікні «Вхід до особистого кабінету».

З випадаючого списку в полі «Провайдер» обрати «Дія.Підпис», натиснути «Отримати посилання» та відсканувати згенерований QR-код. Після чого, у мобільному додатку «Дія» здійснити підтвердження особи та підписати «Запит на підпис документа через Дія.Підпис».

Для підписання електронного документа за допомогою Дія.Підпис необхідно:

 • обрати збережений електронний документ та натиснути «Підписати»;
 • у вікні «Підпис документа» обрати вкладку «Хмарне сховище»;
 • з випадаючого списку в полі «Провайдер» обрати «Дія.Підпис»;
 • натиснути «Отримати посилання» та відсканувати згенерований QR-код;
 • у мобільному додатку «Дія» здійснити підтвердження особи та підписати «Запит на підпис документа через Дія.Підпис».

Перевірити підписаний документ можна через сайт Центрального засвідчувального органу. Тільки цього разу потрібно обрати «Перевірити підпис». У спеціальне віконечко вам потрібно або перетягнути, або завантажити файл через браузер. Портал надасть інформацію про накладені підписи, а також ви зможете завантажити оригінальний файл та ознайомитись з його змістом.

Під час роботи сервісу інформація, що міститься у файлах користувача, оброблюється в браузері та не передається на сторону надавача послуг.