Мінекономіки поінформувало, за які авто слід сплачувати транспортний податок у 2025 році

5 Лютого, 2025 в 10:04

Ставка податку фіксована і становить 25 000 гривень на рік за кожен автомобіль, що підпадає під зазначені критерії

Мінекономіки затвердило перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2025 році.

Транспортний податок в Україні у 2025 році стосується власників легкових автомобілів, які відповідають таким критеріям:

  • Вік автомобіля: не більше 5 років з моменту випуску.
  • Середньоринкова вартість: перевищує 3 мільйони гривень (що становить 375 мінімальних заробітних плат станом на 1 січня 2025 року, де мінімальна зарплата складає 8 000 грн).

Ставка податку фіксована і становить 25 000 гривень на рік за кожен автомобіль, що підпадає під зазначені критерії.

Обов’язок сплати податку поширюється на фізичних осіб, юридичних осіб та нерезидентів, якщо транспортний засіб зареєстрований в Україні.

Власники-фізичні особи повинні сплатити податок протягом 60 днів після отримання відповідного повідомлення від податкових органів. Юридичні особи сплачують податок щоквартально до 30 числа місяця, наступного за звітним кварталом.

Міністерство економіки України щорічно оновлює перелік автомобілів, які підлягають оподаткуванню. У 2025 році до цього переліку входять моделі таких марок, як Aston Martin, Bentley, BMW, Mercedes-Benz, Porsche, Land Rover, Lexus, Toyota та інші.

Відповідно до ст. 267 ПК, платниками транспортного податку є власники легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Транспортний податок сплачується:

а) фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

Раніше Головне управління ДПС в Одеській області поінформувало, що при придбанні легкового автомобіля у фізичної особи компанія-покупець зобов’язана виплатити дохід продавцеві згідно з Податковим кодексом України. Правила оподаткування такого доходу визначаються Податковим кодексом України.

Також ми повідомляли, що придбання вживаних авто за кордоном звична справа. Позаяк придбати там транспортний засіб можна в рази дешевше. Після цього, авто підлягає розмитненню, іншими словами — легалізації в Україні, розповіли у Сервісному центрі МВС.

Після розмитнення потрібно пройти сертифікацію транспортного засобу. Далі варто звернутися до Експертної служби МВС для дослідження авто та отримання висновку. Цей висновок містить інформацію про справжність ідентифікаційних номерів авто та реєстраційних документів. Після цього власник авто отримує талон попереднього запису до сервісного центру МВС. Його можна отримати або у терміналі, що знаходиться в сервісному центрі МВС, або через Е-ЗАПИС.

На території України встановлена єдина процедура державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, оформлення та видачі реєстраційних документів і номерних знаків (пункт 1 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07 вересня 1998 року № 1388).

Не допускаються до державної реєстрації транспортні засоби з правим розташуванням керма (за винятком транспортних засобів, які були зареєстровані в підрозділах Державної автомобільної інспекції України до набрання чинності Законом України «Про дорожній рух»).

  • Розмитнення транспортних засобів — вживаний у побутовій мові термін, який означає легалізацію транспортного засобу, придбаного за межами митної території держави, в якій відбувається розмитнення. Є окремим видом митного оформлення товарів, які ввозяться на територію України.
  • З 1 грудня 2023 року митне оформлення гуманітарної допомоги, а також товарів військового призначення та подвійного використання, що ввозяться як гуманітарна допомога, здійснюватиметься за новим порядком.є
  • Верховна Рада отримала на розгляд проєкт закону №10380. Зазначається, що проєкт закону передбачає виключення людського фактора з процесу розмитнення.
  • Правила виїзду за кордон на власному чи чужому авто.
  • Електронний кабiнет це інформаційно-телекомунікаційна система, створена для забезпечення реалізації платниками податків та державними органами своїх прав та обов’язків, визначених Податковим Кодексом України, в електронному вигляді.