Жінка просила суд позбавити батьківських прав колишнього чоловіка, який залишився на ТОТ
Позивачка стверджує, що протягом десяти років чоловік не бере участі у вихованні сина, не проявляє інтересу до його життя і навчання, не забезпечує матеріально
На Хмельниччині жінка просила суд позбавити батьківських прав її колишнього чоловіка, який залишився на окупованій території. Вона пояснила, що розлучилася з ним у 2015 році. Спільний син залишився проживати з нею та перебуває на її утриманні, інформує пресслужба Хмельницького апеляційного суду з посиланням на постанову апеляційного суду у справі № 686/3053/24.
Сам чоловік зостався на тимчасово окупованій території України у Донецькій області. Протягом десяти років він не бере участі у вихованні сина, не проявляє інтересу до його життя і навчання, не забезпечує матеріально – фактично усунувся від виконання своїх батьківських обов’язків. Ствердила, що про дитину дбає вона разом з новим чоловіком. За таких обставин просила суд позбавити відповідача батьківських прав.
Хмельницький міськрайонний суд у позові відмовив. Керувався тим, що у матеріалах справи немає належних і допустимих доказів винної поведінки батька щодо дитини, а орган опіки та піклування не надав висновок про доцільність позбавлення його батьківських прав.
Жінка подала апеляційну скаргу: просила скасувати рішення суду першої інстанції та задовольнити позов. На її думку, суд не з`ясував усі обставини справи й дійшов помилкового висновку про необґрунтованість позову.
Колегія суддів апеляційного суду відхилила доводи апеляційної скарги як безпідставні. Зазначила, зібрані докази вказують на те, що з 2014 року відповідач залишив сім`ю, не проживає разом із сином, не виконує належним чином свої обов`язки щодо його виховання та утримання, не цікавиться його життям і навчанням.
Водночас він не виявляє негативної поведінки та не вчиняє протиправних дій щодо сина. Селищний орган опіки та піклування склав висновок про недоцільність позбавлення його батьківських прав щодо малолітнього сина.
Встановивши ці обставини та врахувавши інтереси дитини, суд першої інстанції дійшов правильного висновку про те, що підстави для застосування до відповідача крайнього заходу сімейно-правової відповідальності у виді позбавлення батьківських прав відсутні, – констатував суд.
Відтак колегія суддів відхилила апеляційну скаргу та залишила в силі заочне рішення місцевого суду.
Зауважимо, згідно з Сімейним кодексом України, позбавлення батьківських прав є крайньою мірою впливу на недбайливих батьків. І це рішення суду ґрунтується на тому, що батьки не виконують свої обов’язки щодо дітей, що може завдати шкоди їх фізичному та психічному здоров’ю, розвитку та вихованню, нагадує Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції.
Раніше ми поінформували про особливості стягнення аліментів з військовослужбовців.
Читайте також: Добровільний договір про сплату аліментів: як укласти
- Прожитковий мінімум на одну особу з розрахунку на місяць встановлено єдиний на весь 2024 рік.
- Законодавством передбачено заходи примусового виконання рішень, які застосовуються до боржника за несплату аліментів.
- Злісне невиконання обов’язку зі сплати аліментів, коли платник виправдовує це відсутністю роботи – позиція ККС.
- Відповідно до частини першої статті 141 Сімейного кодексу України мати, батько мають рівні права та обов’язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою.
- Тлумацьким районним судом Івано-Франківської області винесено вирок особі за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання 16-річної дочки впродовж 2013-2023 років.
- ВС вказав, що може бути нововиявленими обставинами для перегляду судового наказу про стягнення аліментів.