Як особі за кордоном відмовитись від виплат ВПО

15 Грудня, 2024 в 12:53

Особи, котрі виїхали за кордон і не мають змоги особисто прийти в органи соцзахисту, можуть дистанційно відмовитися від виплат ВПО й інших видів державної допомоги

До Мінреінтеграції часто звертаються з питанням, як дистанційно відмовитись від виплат ВПО, якщо людина знаходиться за кордоном. Тож відомство підготувало роз’яснення, як це зробити. Особи, котрі виїхали за кордон і не мають змоги особисто прийти в органи соцзахисту, можуть дистанційно відмовитися від виплат ВПО й інших видів державної допомоги.

Для цього необхідно надіслати заяву щодо відмови від грошової допомоги електронною поштою або засобами поштового зв’язку на адресу органу соціального захисту населення в Україні, в якому ви перебуваєте на обліку.

У заяві довільної форми мають бути зазначені такі обов’язкові реквізити:

– назва органу соцзахисту населення, в якому громадянин перебуває на обліку;

– прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) отримувача допомоги;

– адреса зареєстрованого/задекларованого місця проживання/перебування;

– контактний номер мобільного телефону;

– адреса електронної пошти (за наявності);

– вид отримуваної допомоги (допомога на проживання ВПО).

Контакти таких органів розміщено на сайтах районних державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад.

Зазначений порядок діє для тих, хто повернувся до покинутого місця проживання, виїхав на тимчасове чи постійне місце проживання за кордон або перебуває за кордоном понад 30 календарних днів підряд чи більш ніж 60 календарних днів сукупно протягом шестимісячного періоду отримання допомоги.

Крім того, за наявності технічних можливостей та реєстраційного номера облікової картки платника податків можна подати повідомлення про відмову від допомоги через портал Дія.

Додамо, Міністерство соціальної політики України запровадило новий інструмент підтримки внутрішньо переміщених осіб — субсидію на оренду житла. Ця ініціатива, ухвалена урядом, спрямована на допомогу переселенцям, які не мають достатньо коштів для самостійної оплати оренди.

  • Міністерство соціальної політики України дало роз’яснення, кому з громадян належить скористатися правом на призначення пільги або субсидії на тверде пічне паливо.
  • Субсидію може бути призначено домогосподарству за умови, що за особу сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.
  • Право на призначення субсидії мають сім’ї, у яких розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання перевищує обсяг визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового платежу. Розмір обов’язкового платежу визначається для кожного домогосподарства індивідуально залежно від сукупного доходу.
  • Припинення субсидії: роз’яснення ПФУ.