Питання призначення субсидії домогосподарству, якщо особа працює на півставки

4 Грудня, 2023 в 23:55

Нараховану субсидію можуть анулювати громадянам, що протягом трьох місяців не сплачували за житло, а сума боргу перевищила 680 грн

У ПФУ пояснили, що субсидію може бути призначено домогосподарству за умови, що за особу сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (пункт 14 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848).

При зверненні за призначенням житлової субсидії у грудні 2023 – січні 2024 року сукупний дохід враховуватиметься за ІІ-ІІІ квартали 2023 року.

Зауважимо, раніше Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області нагадало, що соціальні норми житла, у межах яких надається пільга, а також соціальні нормативи споживання житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком визначено постановою уряду від 6 серпня 2014 року № 409.

Оплата житлової послуги (послуги з управління багатоквартирним будинком) 21 кв. м загальної площі на одну особу та додатково 10,5 кв. м на сім’ю.

Наприклад: сім’я пільговика з трьох осіб. Соціальна норма на сім’ю: 21+21+21+10,5 = 73,5 кв. м.

Коли фактична площа житла є меншою, застосовується фактична площа.

Оплата комунальної послуги 21 кв. м опалюваної площі на одну особу та додатково 10,5 кв. м на сім’ю.

Для сімей ветеранів війни, жертв нацистських переслідувань, що складаються лише з непрацездатних осіб, у разі використання природного газу для індивідуального опалення зазначена норма становить 42 кв. м опалюваної площі на одну особу, яка має право на знижку плати, та додатково 21 кв. м на сім’ю.

З 1 жовтня в Україні житлову субсидію розраховують на опалювальний період 2023-2024 років.

Тож домогосподарствам, котрим визначено право на житлову субсидію у вересні 2023 року, зокрема й тим у кого розмір житлової субсидії становив 0,00 грн, органами Пенсійного фонду України у жовтні проведено розрахунок розміру житлової субсидії на опалювальний сезон без необхідності звертатись за нею.

Право таких домогосподарств на отримання житлової субсидії не переглядається, воно визначено на період з травня 2023 року до квітня 2024 року включно.

Субсидія за жовтень

Розмір житлової субсидії за жовтень обчислюється з урахуванням тривалості опалювального періоду з 16  жовтня. Тому послуга з опалення житлового приміщення розраховується на 16 днів незалежно від кількості днів, протягом яких ця послуга фактично надається.

Отримання субсидії вперше 

У разі, якщо громадяни, котрі не отримували житлову субсидію влітку або яким відмовили в її нарахуванні на неопалювальний період, звернулися за її призначенням у період по 30 листопада 2023 року, їм житлову субсидію призначать з жовтня 2023 року.

Позбавлення субсидії

Українців у деяких випадках можуть позбавити житлової субсидії, розповіла директорка департаменту Пенсійного фонду Олена Охріменко в етері “Суспільного”.

Зокрема допомогу анулюють громадянам, що протягом трьох місяців не сплачували за житло, а сума боргу перевищила 680 грн.

У такому випадку Пенсійний фонд не призначає субсидію, доки особа не укладе договір про реструктуризацію або не погасить заборгованість. Охріменко наголосила, що нині велика кількість осіб, які позбавлені можливості призначення саме через заборгованість.

Зауважимо, у бюджеті на 2024 рік передбачено на виплати житлових субсидій і пільг громадянам на оплату житлово-комунальних послуг 49,9 млрд грн, що на 12 млрд грн більше проти 2023 року.