Виправлення помилки в актовому записі цивільного стану: роз’яснення

9 Жовтня, 2024 в 07:55

Враховуючи дію воєнного стану та принцип екстериторіальності, людина може звернутися до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану, без територіальної прив’язки

Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції нагадало особливості внесення змін до актових записів цивільного стану.

Для того, щоб внести відповідні зміни, особі необхідно подати до відділу ДРАЦС наступні документи:

– заяву встановленої форми, яка має містити вичерпні відповіді на всі питання;

– свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану, у яких зазначені неправильні, неповні відомості або відомості, які підлягають зміні;

– інші документи, необхідні для вирішення питання по суті.

Зауважується, що враховуючи дію воєнного стану та принцип екстериторіальності, людина може звернутися до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану, без територіальної прив’язки.

Хто ж може подати заяву про внесення змін до актового запису? Зокрема це:

  • особа, щодо якої складено актовий запис;
  • один з батьків неповнолітнього (малолітнього);
  • піклувальник неповнолітнього та опікун малолітнього;
  • опікун недієздатної особи;
  • спадкоємець померлого;
  • представник органу опіки та піклування під час здійснення повноважень з опіки та піклування стосовно особи, яка має право на подання такої заяви.

У відділі ДРАЦС питання про внесення змін до актового запису розглядається протягом трьох місяців з дня подання відповідної заяви. Та разом з тим, за наявності поважних причин строк може бути продовжений, але не більше ніж на три місяці.

На підставі зібраних документів та за наслідками перевірки  має бути складений обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису (чи декількох а/з) або ж про відмову в цьому. У випадку відмови у внесенні змін висновок має містити чітко вказані причини, а також  зазначення про можливість оскарження такого рішення  в суді.

Раніше повідомляли, що відповідно до п. 2.6 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення від 29 липня 1993 року № 58 про порядок ведення трудових книжок працівників, в разі виявлення неправильного або неточного запису відомостей про роботу, переведення, а також про нагородження та заохочення тощо, виправлення виконує власник або уповноважений ним орган, де було зроблено відповідний запис. Власник або уповноважений ним орган за новим місцем роботи зобов’язаний надати працівникові в цьому потрібну допомогу.

  • Управління державної реєстрації ЦМУ МЮ м. Київ повідомило, як отримати повторно свідоцтво про державну реєстрацію актів цивільного стану.
  • Особливості визначення походження дитини: пояснення Мін’юсту.
  • З 1 грудня митне оформлення гуманітарної допомоги, а також товарів військового призначення та подвійного використання, що ввозяться як гуманітарна допомога, здійснюватиметься за новим порядком.
  • З 1 січня 2024 року запрацює земельний ринок для юридичних осіб.
  • Реєстрація розмитненого авто: алгоритм дій.