Використання власного посуду в закладах громадського харчування: пояснення Держпродспоживслужби

10 Квітня, 2024 в 13:14

Оператор ринку несе відповідальність за дотримання гігієнічних вимог, зокрема за належну якість і чистоту посуду, в якому відпускаються напої

Збереження довкілля, зокрема зменшення використання виробів із пластику – нагальна проблема сьогодення. З цією метою окремі кав’ярні пропонують споживачам купувати каву, чай тощо, на виніс у власний посуд, відмовившись від одноразового, заохочуючи покупців різноманітними знижками та бонусами. Чи не суперечить це чинному законодавству?

Держпродспоживслужба інформує, що оператори ринку зобов’язані забезпечувати дотримання гігієнічних вимог до харчових продуктів на всіх стадіях їх виробництва та обігу, що регламентовано статтею 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».

Водночас відповідно до пункту 7.4 Правил роздрібної торгівлі продовольчими товарами, затверджених наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 11 липня 2003 року № 185, продаж безалкогольних та слабоалкогольних напоїв здійснюють на винос, на розлив у посуд споживачів, а також для споживання на місці.

Продаж напоїв на розлив дозволяється тільки в чистий посуд.

Отже, оператор ринку несе відповідальність за дотримання гігієнічних вимог, зокрема за належну якість і чистоту посуду, в якому відпускаються напої. І якщо чистота власного посуду споживача викликає сумніви в оператора ринку – він має право відмовити у відпуску напоїв в цю тару.