Врегулювано питання перебування тварин в укриттях

31 Січня, 2024 в 11:57

Відтепер під час тривоги брати домашніх улюбленців до об’єктів цивільного захисту офіційно дозволено. Власники тварин має реалізувати безпеку оточуючих та майна

Міністерство внутрішніх справ внесло необхідні зміни 10 січня МВС до наказу №18 «Про внесення змін до вимог щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту», що офіційно дозволило перебувати в укриттях із домашніми тваринами.

Тож відтепер особи, котрі заходять у сховища з тваринами, мають перебувати або в окремих приміщеннях, або відокремлених місцях.

Власник тварини або особа, котра супроводжує її, мусить забезпечити:

  • постійний нагляд за твариною;
  • необхідні умови, що відповідають біологічним, видовим та індивідуальним особливостям домашньої тварини;
  • безпеку навколишніх осіб і тварин, а також майна від заподіяння шкоди домашньою твариною;
  • безпеку супроводжуваної тварини;
  • дотримання вимог санітарно-гігієнічних і ветеринарних норм та правил;
  • наявність повідка для домашніх тварин, які можуть становити небезпеку для життя чи здоров’я людини, а також намордника на собаках порід, що включені до Переліку небезпечних порід собак, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 листопада 2021 року N 1164.

Домашні тварини, які можуть становити небезпеку для життя чи здоров’я людини, мають бути на повідку. Собаки, породи котрих належать до переліку небезпечних, мають бути у намордниках.

Раніше у Центрі громадського здоров’я нагадали правила поведінки під час перебування в укриттях.

  • Слідувати до найближчого укриття необхідно після оголошення сигналу про тривогу (сповіщається за допомогою сирен, гудків підприємств, вуличних гучномовців, телебачення та радіомовлення, сповіщень на мобільних додатках тощо). Повідомте про сигнал рідних, сусідів, колег по роботі. Допоможіть дітям і людям старшого віку під час руху. Покидаючи своє помешкання вимкніть електроживлення, перекрийте газ і воду.
  • Візьміть із собою до укриття тривожну валізку, 2-добовий запас продуктів і води, речі першої потреби, речі для спання (підстилки, невеликі подушки, туристичні килимки, спальні мішки тощо), а також не забувайте про засоби індивідуального захисту. Якщо ви перебуваєте на робочому місці — візьміть до укриття особисті документи та речі. Не беріть до укриття громіздкі речі, речі із сильним, різким запахом і легкозаймисті речовини.
  • Заходьте до укриття організовано, без паніки. Слідуйте вказівкам відповідальних осіб або особового складу з укриття. Людей із дітьми варто розмістити в окремому відсіку чи в спеціально відведеному для них місці. Дітей, людей старшого віку й людей із поганим самопочуттям варто розмістити біля огороджувальних конструкцій і ближче до повітроводів. Якщо місць для лежання мало, потрібно організувати графік відпочинку.
  • Під час перебування в укритті забороняється:
    – ходити по приміщенню без потреби;
    – без дозволу пересувати предмети;
    – самовільно заходити до службових приміщень;
    – намагатися самовільно включати (виключати) агрегати спеціального обладнання;
    – відкривати герметичні захисні двері;
    – шуміти;
    – курити;
    – розпалювати відкритий вогонь
  • Покидати укриття можна з дозволу відповідальної особи після отримання сигналу, або в разі аварійного стану, що створює загрозу життю і здоров’ю громадян (наприклад, якщо там сталася пожежа, підвищено концентрацію шкідливих газів, закінчується повітря тощо). Якщо основні виходи не можна використовувати, евакуація відбувається через аварійні виходи.
    У разі завалу укриття або його пошкодження, відповідальні особи не чекаючи допомоги ззовні, мають організувати роботи щодо виходу із нього та за потреби залучити людей, які там перебувають.
  • Евакуацію з укриття потрібно виконувати в такій послідовності: спочатку на поверхню виходить декілька людей, для того щоби надати допомогу тим, хто не може вийти самостійно, а потім евакуюються потерпілі, люди старшого віку та діти, а після них — усі інші.
  • Якщо укриття обладнане спеціальними захисними герметичними дверима, їх закривають після спеціального сигналу (або як тільки укриття заповниться), і відкрити їх можна буде лише після того, як мине небезпека.
  • Заповнене людьми укриття необхідно двічі на день прибирати з використанням дезінфікуючих засобів.

Як укриття можна також використовувати:

  • спеціально обладнані бомбосховища — від звичайного підвалу вони відрізняються товстим надійним перекриттям над головою, системою вентиляції й наявністю двох (і більше) виходів на поверхню;
  • підземні переходи;
  • станції метро;
  • паркінги.

Список укриттів по всій Україні.

Зауважимо, 9 грудня 2023 року Верховна Рада проголосувала за основу законопроєкт №10195 щодо внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та інших законів щодо встановлення адміністративної відповідальності за порушення вимог або невиконання деяких заходів правового режиму воєнного стану.

  • Кабінет міністрів підтримав законопроєкт, який має на меті унеможливити прояви «співпраці» виробників, дистриб’юторів лікарських засобів та представників фармацевтичних компаній з медичними та фармацевтичними працівниками для просування своєї продукції.
  • Законодавець визначає перелік місць, де забороняється куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів.
  • 30 січня Кабінет Міністрів України, як суб’єкт законодавчої ініціативи, затвердив та передав у Раду Проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку».