В Україні стартувала реформа державного управління: деталі
У контексті змін створили нормативну базу для класифікації посад у державній службі, а також під’єднано до системи управління людськими ресурсами в державних органах 761 державну установу
У 2024 році стартує реформа державного управління та запрацює нова система оплати праці держслужбовців на основі класифікації посад. 70% зарплати становитиме посадовий оклад, а 30% – премія.
Зауважується, що мета реформи — побудова сучасної, цифрової та сервісно-орієнтованої держави. Реформа передбачає формування ефективної системи державного управління, що здатна виробляти і реалізовувати цілісну державну політику, спрямовану на потреби громадян, сталий суспільний розвиток та адекватне реагування на внутрішні і зовнішні виклики.
У фокусі реформи державного управління зміна підходів у трьох ключових елементах виконавчої влади – структури, процедури та люди. На практиці це означає:
- розбудову сильних та підзвітних державних інституцій;
- підготовку якісних урядових рішень;
- формування професійної державної служби;
- запровадження електронного врядування;
- надання зручних послуг громадянам.
Без ефективної системи державного управління неможливо побудувати сильну демократичну державу. Саме тому реформа держуправління – це важлива передумова євроінтеграційного курсу України. А Європейський Союз підтримує реформу на експертному, технічному та фінансовому рівні.
Перехід на новий формат оплати праці спрямований на наближення української державної служби до стандартів Європейського Союзу. Очікується, що ці зміни сприятимуть оптимізації робочих процесів у 14 міністерствах. Одночасно планується проведення комплексної оцінки стану управління державними структурами та функціональний аудит міністерств та Центрів надання адміністративних послуг (ЦОВВ).
Також набрав чинності закон «Про адміністративну процедуру» який встановлює єдинообразні та прозорі правила взаємодії держави з громадянами та підприємствами.
У межах цих змін уже понад 3 тисячі держслужбовців, місцевих посадовців, суддів та працівників Центрів надання адміністративних послуг пройшли навчання з виконання цих норм. Також проведено підготовчі роботи і розроблено необхідну документацію для впровадження грейдової системи оплати праці держслужбовців у 2024 році, де оклад становитиме 70%, а премія — не більше 30% від окладу.
У контексті змін створили нормативну базу для класифікації посад у державній службі, а також під’єднано до системи управління людськими ресурсами в державних органах (HRMIS) 761 державну установу.
Раніше зазначалося, що реалізація багатьох важливих змін, які потрібні для економічного розвитку, залучення інвестицій і створення робочих місць по всій країні, залежить від спроможності державного апарату розробляти та впроваджувати ефективні державні політики.
Сучасне державне управління також є ключовим елементом у побудові довіри громадян до держави завдяки наданню доступних та якісних публічних послуг, відкритості та підзвітності держорганів.
Ефективна діяльність Кабінету Міністрів України з формування державної політики можлива лише за наявності професійної, результативної та підзвітної системи виконавчої влади. Ефективна система державного управління є також однією з основних передумов демократичного врядування, що ґрунтується на принципах верховенства права.
Результатом реформування має бути така система державного управління, що гарантує належне впровадження політичних рішень та правових норм, є прозорою, передбачуваною та клієнтоорієнтованою, спрямована на стале економічне зростання і сприяє розвитку підприємництва та інвестицій.
- 28 листопада 2023 року Володимир Зеленський підписав Закон від 09.11.2023 №3460-ІХ «Про Державний бюджет України на 2024 рік».
- Згідно зі статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” право на призначення пенсії за віком мають чоловіки та жінки після досягнення 60, 63 або 65 років.
- Нараховану субсидію можуть анулювати громадянам, що протягом трьох місяців не сплачували за житло, а сума боргу перевищила 680 грн.
- 31 грудня прем’єр-міністр Денис Шмигаль підбив підсумки роботи Кабінету міністрів за 2023 рік, акцентував на пріоритетах, цілях уряду та створенні передумов для майбутньої перемоги, відновлення та повоєнного розвитку.