У Раді ініціюють пришвидшення будівництва зелених електростанцій
Зміни стосуються впровадження механізму підтримки для переможців «зелених» аукціонів у вигляді «чистої» премії, вирішення проблемних питань щодо обсягів квот на різні види генерації та щодо учасників таких аукціонів
В Україні необхідно пришвидшити будівництво сонячних, вітрових електростанцій та інших типів відновлювальної енергетики, зважаючи на постійні обстріли РФ енергетичної інфраструктури. Для цього необхідно створити сприятливі умови для інвесторів. Такі механізми передбачає законопроєкт №13219, зареєстрований у Верховній Раді. Про це повідомив нардеп від «Слуги Народу», член Комітету ВР з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Сергій Козир.
Питання стимулювання розвитку відновлювальної енергетики є одним з пріоритетів державної політики України в електроенергетичному секторі та інструментом гарантування енергетичної безпеки держави, особливо в умовах цілеспрямованих атак агресора на енергоінфраструктуру, – акцентував парламентар.
За його словами, законопроєктом №13219 пропонується суттєво удосконалити чинні механізми залучення інвестицій в будівництво зелених електростанцій в Україні. Передбачено низку змін у проведення «зелених» аукціонів.
Зокрема, зміни стосуються впровадження механізму підтримки для переможців «зелених» аукціонів у вигляді «чистої» премії, вирішення проблемних питань щодо обсягів квот на різні види генерації та щодо учасників таких аукціонів, – пояснив Козир.
Він додав, що пропонується впровадження для учасників аукціонів фінансового забезпечення, наданого безпосередньо Гарантованому покупцю, як додаткової альтернативи банківській гарантії.
Законопроєктом планується продовжити термін дії аукціонів з розподілу квот на будівництво нових електростанцій на 5 років – від 1 січня 2030 року до 31 грудня 2034 року. А також удосконалити механізм видачі та обігу гарантій походження електроенергії з ВДЕ відповідно до вимог європейського законодавства, – розповів нардеп.
Як зазначив нардеп, ухвалення законопроєкту №13219 сприятиме підвищенню зацікавленості інвесторів та пришвидшенню нових проєктів будівництва зелених електростанцій в Україні.
Зауважимо, 25 червня 2024 року Кабінет Міністрів України схвалив Національний план з енергетики та клімату (НПЕК) на період до 2030 року. НПЕК є стратегічним документом, який спрямований на узгодження екологічної, енергетичної та економічної політики для сталого розвитку України.
Україна за сприяння Великої Британії створила новий підрозділ для кращого впровадження політик у сфері енергетики та клімату, які сприятимуть економічному розвитку України та інтеграції до ЄС — Офіс зеленого переходу. У відкритті Офісу взяли участь міністерка економіки України Юлія Свириденко та Посол Великої Британії в Україні Мартін Харріс.
Раніше ми повідомляли, що право на безпечне довкілля закріплене в конституціях більшості країн, зокрема й у Конституції України (ст. 50). Однак наразі Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод не містить цього права, тому на рівні Ради Європи триває дискусія про необхідність включення такого права до Конвенції. Проте є і побоювання, що це суттєво збільшить кількість скарг до ЄСПЛ і перевантажить Суд.
Також Держпродспоживслужба інформує, що оператори ринку зобов’язані забезпечувати дотримання гігієнічних вимог до харчових продуктів на всіх стадіях їх виробництва та обігу, що регламентовано статтею 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».
- Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності та майданчиків для паркування транспортних засобів.
- Електронна публічна послуга єВідновлення – це послуга щодо надання компенсації для відновлення окремих категорій об’єктів нерухомого майна, пошкоджених внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією РФ, надається на підставі заяви, поданої відповідно до вимог Порядку.
- За поданням Комітету з питань правоохоронної діяльності у 2023 році Рада прийняла дев’ять Законів.
- Комітет державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 7 лютого розглянув підготовлений до другого читання проєкт Закону України про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та інших законодавчих актів України щодо народовладдя на рівні місцевого самоврядування (№ 7283) та ухвалив висновок рекомендувати парламенту прийняти його в другому читанні та в цілому.