У Дію додали дозволи на зброю: деталі
Власники зброї тепер можуть не хвилюватися: якщо забули паперовий дозвіл удома — просто покажіть документ у застосунку Дія
У Дії з’явились дозволи на зброю: вони є повноцінною альтернативою паперових документів. Також у застосунок додали інформацію про зброю та замовлення витягу про наявність дозволів, а якщо термін дозволу закінчується — Дія попередить про це push-сповіщенням. Про це повідомляє пресслужба Мінцифри.
Три роки тому 1,7+ млн українців висловили свою думку щодо володіння зброєю в нашому опитуванні в Дії. Після цього почалася цифровізація цієї сфери — МВС створило електронний реєстр зброї, а сьогодні ми на його основі запустили дозвіл на зброю в застосунку Дія, — зазначили у повідомленні.
Власники зброї тепер можуть не хвилюватися: якщо забули паперовий дозвіл удома — просто покажіть документ у застосунку Дія. Також додали в застосунок інформацію про зброю та замовлення витягу про наявність дозволів, а якщо термін дозволу закінчується — Дія попередить про це push-сповіщенням.
Раніше потрібно було носити із собою паперовий дозвіл або електронний витяг у вашому смартфоні, але тепер декілька кліків — і всі документи на зброю в Дії. Документи в Дії неможливо підробити, тому цифровий дозвіл — гарант того, що зброю із собою носить людина, яка дійсно може це робити.
Дозвіл на зброю в Дії — це про зручність, безпеку й відсутність бюрократії. Тепер власники зброї завжди мають необхідний документ у смартфоні та можуть показати його для перевірки чи використовувати в інших важливих ситуаціях. Окрім цього, у Дії можна замовити витяг з Єдиного реєстру зброї без використання інших сервісів чи походів до установ. Також власникам зброї надходитиме сповіщення про завершення терміну дії документа, щоб ви могли вчасно його продовжити. Разом з Міністерством внутрішніх справ плануємо й надалі розвивати сервіс та додавати більше можливостей у Дії, — зазначив Віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Як додати дозвіл на зброю в Дію
Оновіть застосунок, відкрийте вкладку з документами та прогорніть їх до кінця, натисніть Додати документ та виберіть Дозволи на зброю — і все, ваш дозвіл завжди з вами.
Сервіс доступний громадянам України, які досягли 18-річного віку, мають зареєстровану зброю, яку внесено в Єдиний реєстр зброї, та підтверджений податковий номер.
Спочатку він працюватиме у форматі бета-тестування — постійно аналізуватимемо фідбек та перевірятимемо, чи все літає. Тож додавайте свої дозволи, відстежуйте їх статус (чинний, недійсний, анульований), отримуйте повну інформацію про зареєстровану зброю, її характеристики та замовляйте витяги в застосунку Дія.
Раніше ми повідомляли, що українське законодавство регламентує порядок отримання дозвільних документів на зберігання та подальше використання зброї. Якщо ці вимоги було порушено або зброю було використано для завдання шкоди інтересам суспільства, фізичній особі, безпеці держави, в дію вступають правові наслідки. Так, зважаючи на тип та тяжкість вчиненого діяння, особу можна притягнути не тільки до адміністративної, а й до кримінальної відповідальності.
Також важливо нагадати, що Наказом Міністерства внутрішній справ від 01.03.2022 року №170 «Про особливості видачі громадянам України дозволу на придбання, зберігання та носіння мисливської зброї та набоїв до неї під час дії воєнного стану» був змінений порядок видачі дозволу на придбання, зберігання та носіння мисливської зброї та набоїв (далі-дозвіл) на час дії воєнного стану на території України.
Для отримання дозволу під час дії воєнного стану громадянину України необхідно:
- Подати на ім’я керівника органу поліції за місцем проживання (перебування) заявника письмову заяву про видачу дозволу, за наявності документу, що посвідчує особу, додавши до заяви копії сторінок паспорта громадянина України (для осіб, яким видано паспорт громадянина України з безконтактним електронним носієм,- копію паспорта та витягу з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання). Крім того, за наявності, до заяви також подається копія військового квитка осіб рядового, сержантського і старшинського складу, військового квитка офіцера запасу, копія посвідчення пенсіонера або ветерана військової служби, органів внутрішніх справ, Національної поліції України, Національного антикорупційного бюро України, Служби судової охорони, державної пожежної охорони, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, служби цивільного захисту, податкової міліції, Бюро економічної безпеки України чи Державної кримінально-виконавчої служби України, або копія посвідчення члена громадського формування з охорони громадського порядку, або копія дозволу на зброю.
- Дочекатись проведення за можливості органами поліції у встановленому порядку перевірок, тривалість яких не повинна перевищувати двох днів та отримати дозвіл.
У наданні дозволу відмовлять, а випадку, якщо вже був виданий такий дозвіл, він буде анульований, якщо буде встановлена наявність таких обставин:
- наявності даних про систематичне (два чи більше разів) порушення такою особою громадського порядку (притягнення два чи більше разів протягом року до адміністративної відповідальності за статтею 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення;
- систематичне порушення вимог Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, а також боєприпасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 21 серпня 1998 року № 622, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 07 жовтня 1998 року за № 637/3077, щодо зберігання, перевезення, використання раніше придбаної зброї, пристроїв (притягнення два чи більше разів протягом року до адміністративної відповідальності за статтями 174, 190, 191, 193, 194, 195 КУпАП);
- керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції (притягнення протягом року до адміністративної відповідальності за частинами другою, третьою статті 130 КУпАП);
- незаконні виробництво, придбання, зберігання, перевезення, пересилання наркотичних засобів або психотропних речовин без мети збуту в невеликих розмірах (притягнення протягом року до адміністративної відповідальності два чи більше разів за статтею 44 КУпАП);
- вчинення домашнього насильства (притягнення протягом року до адміністративної відповідальності за статтею 173-2 КУпАП);
- наявність інформації про повідомлення такій особі про підозру або інформації про складення щодо такої особи повідомлення про підозру, що не вручене через не встановлення її місцезнаходження;
- наявності в особи судимості за тяжкий злочин, особливо тяжкий злочин, яка не погашена або не знята в установленому порядку;
- протягом року з дня набрання законної сили рішенням суду, про конфіскацію чи оплатне вилучення зброї;
Дозвіл надається тільки на час дії правового режиму воєнного стану. Не пізніше 10 днів після припинення або скасування дії воєнного стану в Україні громадяни зобов’язані здати вогнепальну зброю та набої до неї до органів поліції для прийняття та обліку вогнепальної зброї.
Вся отримана вогнепальна зброя та набої до неї, не пізніше 10 днів після припинення або скасування дії воєнного стану в Україні, може бути оформлена за наявності підстав та з дотриманням звичайних умов, визначених Інструкцією про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, а також боєприпасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 21.08.1998 № 622 або реалізована у встановленому порядку.
- Набирає чинності Закон «Про адміністративну процедуру»: у Мін’юсті роз’яснили основні процедурні строки.
- Рада проголосувала законопроєкт про відповідальність за порушення комендантської години: визначено розмір штрафів.
- Законодавець визначає перелік місць, де забороняється куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів.
- У Раді зареєстрували законопроєкт щодо декриміналізації виготовлення зброї без ліцензії.