Рада виправила власні помилки у змінах до Кримінального процесуального кодексу

31 Липня, 2024 в 08:38

Зміни вносяться з метою усунення недоліків технічного характеру та приведення його тексту до стандартів якісного закону

Верховна Рада України 17 липня 2024 року ухвалила Закон України «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України для виправлення недоліків технічного характеру» – законопроєкт реєстр. №10274, мовиться на сайті Ради.

Положеннями закону вносяться зміни до Кримінального процесуального кодексу України з метою усунення недоліків технічного характеру та приведення його тексту до стандартів якісного закону, якими:

  1. у ч. 2 ст. 64-2 слова «третьою особою» замінюються словами «права та обов’язки третьої особи», передбачивши, що права та обов’язки третьої особи, щодо майна якої вирішується питання про арешт, виникають з моменту звернення прокурора до суду із клопотанням про арешт майна;
  2. у ч. 3 ст. 309 слова «скарги на інші» замінюються словом «Інші», тим самим врегульовуючи, що інші ухвали слідчого судді (крім визначених у ч.ч. 1, 2 ст. 309 КПК України) оскарженню не підлягають і заперечення проти них можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді;
  3. у ч. 4 ст. 568 слово «запитуваній» замінюються словом «запитуючій», а, відтак, зазначається, що майно, передбачене п. 1 ч. 3 ст. 568 КПК України, не передається запитуючій стороні або його передання може бути відстрочене чи тимчасовим, якщо це майно потребується для цілей розгляду цивільної або кримінальної справи в Україні чи не може бути вивезено за кордон з інших підстав, передбачених законом.

Раніше ми повідомляли, що 15 травня у газеті “Голос України” опублікували Закон №3655-IX «Про внесення змін до статті 31 Кримінального процесуального кодексу України щодо вдосконалення порядку здійснення кримінального провадження». Закон набрав чинності 16 травня.

  • 5 березня у “Голос України” офіційно опублікували Закон № 3604-IX «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо забезпечення поетапного впровадження Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи».
  • 23 лютого Верховна Рада розглянула у другому читанні доопрацьований Комітетом законопроєкт №10202 та прийняв його в цілому як Закон.
  • Комітет з питань економічного розвитку поінформував про дію Закону щодо відшкодування зруйнованого і пошкодженого житла.
  • За поданням Комітету з питань правоохоронної діяльності у 2023 році Рада прийняла дев’ять Законів.
  • Верховна Рада на пленарному засіданні 22 лютого ухвалила Закон (проєкт № 5865) «Про внесення змін до Закону України “Про державне регулювання ринків капіталу та організованих товарних ринків” та деяких інших законодавчих актів України щодо регулювання та нагляду на ринках капіталу та організованих товарних ринках».