Рада розблокувала закон про АРМА
Проголосований закон посилює спроможність Агентства, відкриває шлях до управління корпоративними правами РФ і РБ
Верховна Рада 15 липня не підтримала постанову, яка на місяць заблокувала підписання закону про реформу Агентства з розшуку та менеджменту активів. Про це повідомила голова Агентства з розшуку та менеджменту активів Олена Дума.
Понад п’ять місяців ми боролися за ухвалення цього закону. Бо це — закон про національні інтереси, – зазначила вона.
18 червня Верховна Рада підтримала у другому читанні реформу АРМА, котра, за словами Думи, посилює спроможність Агентства, відкриває шлях до управління корпоративними правами РФ і РБ та передбачає можливість передачі арештованих активів на потреби українських військових.
Втім, нагадала вона, після цього “окрема політична сила заблокувала підписання закону — майже на місяць”.
Заблокувала можливість допомоги військовим та управління активами РФ. Сьогодні ця сторінка закрита. Парламент не підтримав блокуючу постанову. Національні інтереси понад усе. АРМА чекало цього рішення два роки. Тепер час — запускати реформу! – резюмувала голова АРМА.
Раніше у Мін’юсті зауважили, що Закон включає низку важливих положень, які сприятимуть посиленню інституційної спроможності Агентства.
Зокрема впроваджуються:
– нові вимоги до голови агентства;
– оновлення процедури відбору керівника Агентства;
– обов’язковий незалежний аудит діяльності Агентства;
– публічний відбір управителів активів за прозорими процедурами, а також контроль підзвітність на всіх етапах управління активами.
Міністерство юстиції взяло активну участь в підготовці цього Закону до другого читання на майданчику профільного парламентського комітету. Запропоновані зміни вже отримали підтримку міжнародних партнерів і відповідають європейським очікуванням у сфері прозорості управління арештованими активами, – додали у повідомленні.
У відомстві наголосили, що ухвалення закону також створює підстави для подальшого розвитку цифрових рішень у сфері управління активами та забезпечує відповідність роботи агентства стандартам ЄС.
- Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності та майданчиків для паркування транспортних засобів.
- Електронна публічна послуга єВідновлення – це послуга щодо надання компенсації для відновлення окремих категорій об’єктів нерухомого майна, пошкоджених внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією РФ, надається на підставі заяви, поданої відповідно до вимог Порядку.
- За поданням Комітету з питань правоохоронної діяльності у 2023 році Рада прийняла дев’ять Законів.
- Комітет державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 7 лютого розглянув підготовлений до другого читання проєкт Закону України про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та інших законодавчих актів України щодо народовладдя на рівні місцевого самоврядування (№ 7283) та ухвалив висновок рекомендувати парламенту прийняти його в другому читанні та в цілому.