Рада проголосувала законопроєкт, що впроваджує паралельний імпорт лікарських засобів в Україну

18 Липня, 2024 в 07:55

Паралельний імпорт передбачає завезення ліків в Україну не лише через офіційних виробників-експортерів, а також через уповноважених виробником дилерів

Верховна Рада ухвалила Закон, який впроваджує паралельний імпорт лікарських засобів в Україну (законопроєкт № 11173), повідомив один з ініціаторів законопроєкту, голова Комітету ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

Зауважується, що поява нових постачальників ліків зробить лікарські засоби доступнішими.

Паралельний імпорт передбачає завезення ліків в Україну не лише через офіційних виробників-експортерів, а також через уповноважених виробником дилерів.

«Законом України «Про лікарські засоби» вже передбачений механізм паралельного імпорту. Він сприятиме підвищенню конкуренції і зниженню цін на ліки. Законопроєкт 11173 передбачає запровадження цього механізму з 1 січня 2025 року», – підсумував голова профільного комітету.

Раніше ми повідомили, що Міноборони спільно з Міністерством охорони здоров’я, Мінцифри та громадськими організаціями розробили зміни до законодавства, які дозволяють спростити процеси, пов’язані з проходженням військово-лікарської комісії (ВЛК) для поранених військовослужбовців ЗСУ та Міноборони.

Тож, відтепер медзаклади можуть обмінюватися документами з військовими частинами й територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки через систему електронного документообігу. Це значно спростить та пришвидшить процес проходження військово-лікарської комісії (ВЛК) для наших захисниць та захисників.

Раніше військові, зокрема й за наявності важкого поранення могли відстоювати у чергах годинами, збираючи десятки документів та їздити різними містами, аби пройти військово-лікарську комісію. Так, після рішення ВЛК необхідно було особисто возити документи про відпустку або про непридатність за станом здоровʼя до військової частини.

Одначе, нині, як переконують у МОЗ, документи щодо рішення ВЛК про відпустку або про непридатність за станом здоровʼя в електронному вигляді медзаклад направить до військової частини, після чого військовослужбовець може одразу їхати до центру комплектування за місцем проживання або відпустки. Військова частина, своєю чергою, після опрацювання рішення ВЛК, надсилає відповідні документи для військовослужбовця безпосередньо до центру комплектування.

Також поінформували, що електронний рецепт має низку переваг над паперовим бланком як для пацієнтів, так і для лікарів. Так, пацієнту, перш за все, не потрібно вчитуватися в почерк лікаря в пошуці потрібних ліків, вся інформація про рецепт буде доступна в інформаційній довідці. А функціонал електронного рецепта спрощує процес виписування рецептів для медичних працівників та мінімізувати помилки в бланках, це збереже час для ефективної взаємодії лікаря та пацієнта.

  • Центральна база даних (ЦБД) ЕСОЗ, зокрема, містить реєстри даних: реєстр пацієнтів, реєстр медичних записів, реєстр медичних висновків та інші. Медичні фахівці, фармацевти та лаборанти можуть працювати з ЦБД тільки через МІС.
  • Строк дії електронних рецептів на рецептурні ліки, які пацієнт купує за власні кошти, збільшився до 90 календарних днів із 30-ти, як було раніше, повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.
  • Уряд має намір обмежити вплив фармкомпаній на лікарів та фармацевтів.
  • Документи для ВЛК відтепер у е-формі: у МОЗ пояснили основні зміни для військовослужбовців.
  • Отримання лікарняного вагітними українками за кордоном: роз’яснення МОЗ.