Президент підписав Закон щодо поширення сортів бавовника в Україні

17 Травня, 2024 в 14:57

Документ передбачає спрощення процедур ввезення та обігу на території України сортів бавовника 

14 травня президент України Володимир Зеленський підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо поширення сортів бавовника в Україні», прийнятий Верховною Радою України 23 квітня 2024 року.

Закон передбачає спрощення процедур ввезення та обігу на території України сортів бавовника та встановлення можливості на період воєнного стану та протягом двох років з дня його завершення або скасування:

  • спрощеної процедури державної реєстрації сортів та державної реєстрації прав на сорти бавовника без проведення кваліфікаційної експертизи;
  • ведення в обіг насіння сортів бавовника та його використання без проведення сертифікації насіннєвого матеріалу.

В України є стратегічна потреба вирощувати бавовну як сировину для імпортозаміщення, а також для переробки і забезпечення внутрішніх потреб. Бавовна необхідна для виробництва нітроцелюлози, яку використовують у артилерійських снарядах. Річна потреба оборонного сектору України (для виготовлення пороху) в целюлозі становить 10 тисяч тонн. Бавовняне волокно на 75 – 85 % — найчистіша природна целюлоза. Посіви бавовнику на площі близько 30 тисяч гектарів можуть забезпечити необхідну кількість сировини, для виготовлення відповідного об’єму целюлози.

У разі забезпечення посівів зрошенням площа посівів може бути зменшена вдвічі.