Президент підписав Закон щодо поширення сортів бавовника в Україні
Документ передбачає спрощення процедур ввезення та обігу на території України сортів бавовника
14 травня президент України Володимир Зеленський підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо поширення сортів бавовника в Україні», прийнятий Верховною Радою України 23 квітня 2024 року.
Закон передбачає спрощення процедур ввезення та обігу на території України сортів бавовника та встановлення можливості на період воєнного стану та протягом двох років з дня його завершення або скасування:
- спрощеної процедури державної реєстрації сортів та державної реєстрації прав на сорти бавовника без проведення кваліфікаційної експертизи;
- ведення в обіг насіння сортів бавовника та його використання без проведення сертифікації насіннєвого матеріалу.
В України є стратегічна потреба вирощувати бавовну як сировину для імпортозаміщення, а також для переробки і забезпечення внутрішніх потреб. Бавовна необхідна для виробництва нітроцелюлози, яку використовують у артилерійських снарядах. Річна потреба оборонного сектору України (для виготовлення пороху) в целюлозі становить 10 тисяч тонн. Бавовняне волокно на 75 – 85 % — найчистіша природна целюлоза. Посіви бавовнику на площі близько 30 тисяч гектарів можуть забезпечити необхідну кількість сировини, для виготовлення відповідного об’єму целюлози.
У разі забезпечення посівів зрошенням площа посівів може бути зменшена вдвічі.
- Раніше на засіданні Комітет з питань економічного розвитку розглянув законопроєкт про внесення змін до Закону України «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності» щодо вдосконалення процедури передачі окремого індивідуально визначеного майна (крім нерухомого майна) з державної у комунальну власність (реєстр. № 10167), з опрацювання якого Комітет визначено головним.
- 30 січня Кабінет Міністрів України, як суб’єкт законодавчої ініціативи, затвердив та передав у Раду Проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку».
- Комітет з питань економічного розвитку поінформував про дію Закону щодо відшкодування зруйнованого і пошкодженого житла.
- За поданням Комітету з питань правоохоронної діяльності у 2023 році Рада прийняла дев’ять Законів.