Президент підписав Закон про зупинення дії Конвенції щодо заборони протипіхотних мін
Зупинення дії Конвенції є важливим кроком для захисту територіальної цілісності та суверенітету України
Президент України Володимир Зеленський підписав Закон про зупинення для України дії Конвенції про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва і передачі протипіхотних мін та про їхнє знищення (реєстр. № 4519-IX).
Необхідність зупинити дію Конвенції для України пов’язана з невід’ємним правом нашої держави на самооборону — правом, гарантованим статтею 51 Статуту Організації Об’єднаних Націй.
Крім того, РФ не є державою-учасницею Конвенції, тому не має зобов’язань щодо заборони застосування протипіхотних мін, що створює нерівні умови для України у захисті своєї території.
У пресслужбі Ради наголосили, що зупинення дії Конвенції є важливим кроком для захисту територіальної цілісності та суверенітету України.
Довідка. Конвенція про заборону протипіхотних мін (також відома як Оттавська конвенція) була підписана Україною 24 лютого 1999 року і ратифікована 27 грудня 2005 року. Вона забороняє застосування, розробку, виробництво, накопичення та передачу протипіхотних мін, а також вимагає їх знищення. Документ зобов’язує держави-учасниці забезпечити очищення територій від мін, інформування населення про мінну небезпеку, надання допомоги жертвам та міжнародного співробітництва у сфері розмінування.
- Набирає чинності Закон «Про адміністративну процедуру»: у Мін’юсті роз’яснили основні процедурні строки.
- Рада проголосувала законопроєкт про відповідальність за порушення комендантської години: визначено розмір штрафів.
- Законодавець визначає перелік місць, де забороняється куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів.
- Закон про право на цивільну вогнепальну зброю регулюватиме, а не легалізуватиме обіг вогнепальної зброї – МВС.