Подання апеляції: покроковий опис процедури
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 30 днів, а на ухвалу суду – протягом 15 днів з дня його (її) проголошення
Апеляційні суди переглядають в апеляційному порядку судові рішення місцевих судів, які знаходяться у межах відповідного апеляційного округу (території, на яку поширюються повноваження відповідного апеляційного суду). Про це інформує Іванівський районний суд Одеської області.
Строк
1) Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 30 днів, а на ухвалу суду – протягом 15 днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (розв’язання питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
2) Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження з з дня вручення повного рішення/ухвали суду.
3) Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Форма
Апеляційна скарга подається у письмовій формі.
Зміст
В апеляційній скарзі мають бути зазначені:
- назва суду апеляційної інстанції, до якого подається скарга;
- відомості про позивача та відповідача (ПІБ, адреса, індекс, номер та серія паспорта, тд.);
- рішення або ухвала, що оскаржуються;
- обґрунтування незгоди з рішенням суду першої інстанції;
- нові обставини, докази, обґрунтування поважності причин неподання доказів до суду першої інстанції, заперечення проти доказів, використаних судом першої інстанції;
- клопотання особи, яка подала скаргу;
- дата отримання копії судового рішення суду першої інстанції, що оскаржується;
- перелік доданих документів.
Додатки
- Довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника;
- Копія апеляційної скарги для всіх учасників справи;
- Квитанція про сплату судового збору;
- Докази, що підтверджують дату отримання копії оскаржуваного судового рішення суду першої інстанції (за наявності);
- Якщо апеляційна скарга подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення від сплати судового збору.
Раніше ми інформували, що 7 червня відбулося засідання круглого столу «Обговорення законопроєктів на впровадження суду присяжних в Україні». Захід організовано за ініціативою Комітетів Верховної Ради України з питань правової політики та з питань правоохоронної діяльності у партнерстві Програми USAID «Справедливість для всіх» спільно з Коаліцією Реанімаційний Пакет Реформ та Центром політико-правових реформ.
- 15 березня у “Голос України” офіційно опублікували Закон № 3604-IX «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо забезпечення поетапного впровадження Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи».
- 23 лютого Верховна Рада розглянула у другому читанні доопрацьований Комітетом законопроєкт №10202 та прийняв його в цілому як Закон.
- Комітет з питань економічного розвитку поінформував про дію Закону щодо відшкодування зруйнованого і пошкодженого житла.
- За поданням Комітету з питань правоохоронної діяльності у 2023 році Рада прийняла дев’ять Законів.
- Верховна Рада на пленарному засіданні 22 лютого ухвалила Закон (проєкт № 5865) «Про внесення змін до Закону України “Про державне регулювання ринків капіталу та організованих товарних ринків” та деяких інших законодавчих актів України щодо регулювання та нагляду на ринках капіталу та організованих товарних ринках».