Хто має сплачувати податок за нерухомість за наявності кількох власників
Нарахування з податку на нерухоме майно проводяться лише одному платникові
Головне управління ДПС у Львівській області роз’яснило, як нараховується податок на нерухоме майно, якщо об’єкт оподаткування перебуває у спільній сумісній власності.
Ті платники, які мають у спільній власності нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, визначають з-поміж усіх співвласників одного платника і подають таку інформацію до податкової служби. Відповідне питання регулюється ст. 265 ПКУ, яка визначає, що податок на нерухоме майно сплачують власники об’єктів нерухомості, у випадку спільної власності, один зі співвласників обирається як платник податку. Ст. 266 ПКУ вказує, що для нерухомого майна, яке перебуває у спільній власності, один зі співвласників повинен подати інформацію до податкової служби про те, хто буде відповідальним за сплату податку.
Тоді нарахування з податку на нерухоме майно проводяться лише одному платникові.
Нагадаємо, Головне управління ДПС в Одеській області роз’яснила, в яких випадках волонтер подає річну декларацію.
- Розгляд адвокатського запиту визначено статтею 24 Закону України від 05 липня 2012 року № 5076-VI «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», нагадали у Головному управлінні ДПС у Запорізькій області.
- Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності та майданчиків для паркування транспортних засобів.
- Електронна публічна послуга єВідновлення – це послуга щодо надання компенсації для відновлення окремих категорій об’єктів нерухомого майна, пошкоджених внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією РФ, надається на підставі заяви, поданої відповідно до вимог Порядку.
- За поданням Комітету з питань правоохоронної діяльності у 2023 році Рада прийняла дев’ять Законів.
- Комітет державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 7 лютого розглянув підготовлений до другого читання проєкт Закону України про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та інших законодавчих актів України щодо народовладдя на рівні місцевого самоврядування (№ 7283) та ухвалив висновок рекомендувати парламенту прийняти його в другому читанні та в цілому.