Дострокове розірвання договору про добровільну участь: чи повернеться ЄСВ
Законодавство передбачає можливість дострокового розірвання договору про добровільну участь у системі соціального страхування з ініціативи платника або внаслідок інших причин
Головне управління Державної податкової служби у Вінницькій області поінформувало, чи можуть повернути сплачену суму єдиного внеску у разі дострокового розірвання договору про добровільну участь.
Добровільна участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування в Україні дозволяє фізичним особам, зокрема самозайнятим або тим, хто не працює за трудовими договорами, добровільно сплачувати Єдиний соціальний внесок (ЄСВ). Це важливо для того, щоб зарахувати певні періоди до трудового стажу або забезпечити собі інші соціальні гарантії.
Законодавство передбачає можливість дострокового розірвання договору про добровільну участь у системі соціального страхування з ініціативи платника або внаслідок інших причин. Зокрема, якщо особа вирішила більше не сплачувати ЄСВ, змінила статус або влаштувалася на роботу за трудовим договором, її потреба у добровільній участі може відпасти.
Для дострокового розірвання договору платник повинен подати відповідну заяву до податкового органу. Після подачі заяви та завершення процесу розірвання договору зупиняється обов’язок платника сплачувати ЄСВ на добровільній основі.
Так, відповідно до п.п. 3 п. 4 розд. V Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 року №449, із змінами і доповненнями сплачені суми єдиного внеску у разі дострокового розірвання договору про добровільну участь поверненню не підлягають, водночас, період, за який сплачено єдиний внесок, враховується до страхового стажу тільки за умови подання звітності, що містить відомості про суми добровільних внесків, передбачених договором про добровільну участь.
Важливо також розуміти, що відсутність повернення сплачених сум — це загальна практика для будь-яких внесків до соціальних фондів, адже ці кошти використовуються для забезпечення поточних соціальних виплат іншим учасникам системи.
Дострокове розірвання договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування не передбачає повернення сплаченого ЄСВ. Внески залишаються зарахованими до страхового стажу платника, але повернути їх грошовий еквівалент неможливо. Це важливо враховувати тим, хто вирішує укладати такий договір, щоб планувати свої фінансові та трудові перспективи.
- Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності та майданчиків для паркування транспортних засобів.
- Електронна публічна послуга єВідновлення – це послуга щодо надання компенсації для відновлення окремих категорій об’єктів нерухомого майна, пошкоджених внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією РФ, надається на підставі заяви, поданої відповідно до вимог Порядку.
- За поданням Комітету з питань правоохоронної діяльності у 2023 році Рада прийняла дев’ять Законів.
- Комітет державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 7 лютого розглянув підготовлений до другого читання проєкт Закону України про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та інших законодавчих актів України щодо народовладдя на рівні місцевого самоврядування (№ 7283) та ухвалив висновок рекомендувати парламенту прийняти його в другому читанні та в цілому.