Чи потрібно декларувати дохід від продажу зерна, вирощеного на власній земельній ділянці

19 Вересня, 2024 в 10:35

Декларацію про майновий стан і доходи необхідно подавати і фізичним особам, які самостійно обробляють власні земельні ділянки (паї) загальною площею понад 2 гектари

Головне управління Державної податкової служби у Запорізькій області поінформувало, чи потрібно декларувати дохід від продажу зерна, вирощеного на власній земельній ділянці.

Декларацію про майновий стан і доходи необхідно подавати і фізичним особам, які самостійно обробляють власні земельні ділянки (паї) загальною площею понад 2 гектари та отримають доходи від продажу сільськогосподарської продукції (пп. 165.1.24 Податкового кодексу України).

Тому так, якщо, зокрема, ви маєте 4 га поля, потрібно задекларувати дохід від продажу зібраного врожаю.

Податківці нагадують, що нині серед найактивніших декларантів – представники сільського господарства, отримувачі спадку і подарунків, а також орендодавці.

Раніше ми повідомляли, що МПЗ обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Державного земельного кадастру та/або на підставі оригіналів чи належно засвідчених копій відповідних документів платника податків, зокрема документів, що підтверджують право власності/користування.

Згідно з пп. 170.14.6 ПКУ платник податку, який отримав податкове повідомлення-рішення з визначеною контролюючим органом сумою мінімального податкового зобов’язання та/або розрахованою сумою річного податкового зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб, зобов’язаний сплатити зазначену у відповідному податковому повідомленні-рішенні суму податку протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Водночас згідно з пп. 37.3.2 ПКУ підставами для припинення податкового обов’язку, крім його виконання, є, зокрема, смерть фізичної особи.

Також передбачено, що  відповідно до п. 38-1.2 ПКУ від сплати МПЗ звільняються власники або користувачі:

  • земельних ділянок, що використовуються дачними та садівничими кооперативами;
  • земель запасу;
  • невитребуваних земельних часток (паїв);
  • земельних ділянок, які розміщені у Чорнобильській зоні;
  • земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, які належать до власності та/або на праві користування станом на 1 січня 2022 року знаходилися у межах населеного пункту;
  • земельних ділянок, земельних часток (паїв), за які не нараховувалися та не сплачувалися плата за землю або єдиний податок четвертої групи, що перебувають у консервації, або забруднені вибухонебезпечними предметами, або щодо яких прийнято рішення про надання податкових пільг зі сплати місцевих податків та/або зборів на підставі заяв платників податків про визнання земельних ділянок непридатними для використання у зв’язку з потенційною загрозою їх забруднення вибухонебезпечними предметами.

Нагадаємо, Головне управління ДПС в Одеській області роз’яснила, в яких випадках волонтер подає річну декларацію.