З якого віку надається право на керування різними типами транспорту

17 Квітня, 2024 в 10:13

Мінімальний вік, дозволений для складання іспитів на водіння й отримання посвідчення водія – 16 років для керування мотоциклом

Одна з найпопулярніших послуг сервісних центрів МВС – видача посвідчення водія вперше. Позаяк це дозволяє керувати транспортним засобом та легко і зручно пересуватись містом у справах чи у вихідні на відпочинок. Зазначається, що лише з початку 2024 року, тобто за 3,5 місяці, було видано понад 57 тисяч посвідчень водія після складання іспитів. Ці цифри свідчать про попит серед громадян на керування автівками.

Водій — особа, яка керує транспортним засобом і має при собі посвідчення водія (посвідчення тракториста-машиніста, тимчасовий дозвіл на право керування транспортним засобом, тимчасовий талон на право керування транспортним засобом) відповідної категорії. Водієм є також особа, яка навчає керування, знаходячись безпосередньо у транспортному засобі.

Так, одне з питань, яке найчастіше цікавить майбутніх водіїв, з якого віку надається право на керування. Це залежить від типу транспортного засобу.

Тож, мінімальний вік, дозволений для складання іспитів на водіння й отримання посвідчення водія – 16 років для керування мотоциклом.

Відповідно до Закону України «Про дорожній рух», право на керування транспортними засобами надається особам, які досягли:

 • 16 років – категорії А1, А;
 • 18 років – категорії В1, В, С1, С;
 • 19 років – категорії BE, C1E, СЕ;
 • 21 років – категорії D1, D, D1E, DE, Т.

Нагадуємо, що для отримання посвідчення водія, необхідно скласти спочатку теоретичний іспит у сервісному центрі МВС. Починаючи з листопада минулого року, кандидати у водії внутрішній мають можливість як самостійно готуватись до теоретичного модуля, так і в автошколі. Для складання тестування необхідно відповісти на 20 питань за 20 хвилин. Під час тесту допускається 2 помилки, якщо більше – іспит не складено.

Після успішного складання тестування, майбутній водій проходить практичну підготовку в акредитованому навчальному закладі та складає внутрішній практичний іспит. Далі — в  сервісному центрі МВС.

Для складання іспитів у сервісному центрі МВС необхідно підготувати пакет документів:

 • паспорт громадянина України з відміткою про місце реєстрації або ID-картку чи паспорт громадянина України для виїзду за кордон (надається разом з довідкою про місце проживання);
 • медична довідка, що підтверджує допущення до керування транспортним засобом обраної категорії;
 • ідентифікаційний номер;
 • наявне посвідчення водія (у разі отримання права на керування транспортними засобами іншої категорії).

Акцентується, що упродовж 10 днів майбутні кермувальники можуть оскаржити результати іспитів. Для цього необхідно звернутись із заявою до регіонального сервісного центру МВС тієї області, в якій проходили екзаменацію. А отримання копії відеозапису доступне впродовж 30 днів.

Послуги у сервісних центрах МВС надаються за попереднім записом. Талони доступні через функціонал е-запис або в терміналі, який розміщений у сервісному центрі МВС. Для зручності, кандидати у водії мають можливість отримувати сповіщення про вільні талони на практичний іспит. Для цього був створений чат-бот у телеграмі – ТалонБот. У разі наявності система автоматично надсилатиме повідомлення кожні 10 хвилин в телеграм.

Раніше у Патрульній поліції Києва нагадали водіям, що повинно бути у кожному автомобілі.

 • Верховна Рада отримала на розгляд проєкт закону №10380. Зазначається, що проєкт закону передбачає виключення людського фактора з процесу розмитнення.
 • Багато українців купують вживані автомобілі за кордоном, оскільки там придбати транспортний засіб можна в рази дешевше. Після чого авто підлягає розмитненню, тобто — легалізації в Україні, поінформували у Головному сервісному центрі МВС.
 • Правила виїзду за кордон на власному чи чужому авто.
 • З 1 грудня 2023 року митне оформлення гуманітарної допомоги, а також товарів військового призначення та подвійного використання, що ввозяться як гуманітарна допомога, здійснюватиметься за новим порядком.