Водіям нагадали про список необхідних речей у кожному автомобілі

8 Січня, 2024 в 10:51

У поліції особливо акцентували на аптечці

Патрульна поліція Києва нагадала водіям, що повинно бути у кожному автомобілі.

Водій — особа, яка керує транспортним засобом і має при собі посвідчення водія (посвідчення тракториста-машиніста, тимчасовий дозвіл на право керування транспортним засобом, тимчасовий талон на право керування транспортним засобом) відповідної категорії. Водієм є також особа, яка навчає керування, знаходячись безпосередньо у транспортному засобі.

Водій має бути завжди організованим і зібраним, так він зможе тверезо оцінювати ситуацію на дорозі та швидко реагувати в непередбачуваній ситуації. Але крім уважності під час водіння це стосується і того, що потрібно дотримуватися норм і правил, які стосуються водіїв. А саме возити з собою всі необхідні документи.

Зокрема перелік документів для водія регламентований законодавством України і закріплений у правилах дорожнього руху. Згідно з цими документами, водій завжди повинен мати при собі такі документи на машину:

 1. Дійсне водійське посвідчення. Важливо, щоб категорія водійських прав відповідала тому транспортному засобу, за кермом якого перебуває водій.
 2. Документ про реєстрацію транспортного засобу.
 3. Обов’язкова страховка ОСЦПВ (автоцивілка).
 4. Автомобільна документація (інструкція з експлуатації).
 5. Додаткові документи (інвалідність, маршрутний лист, пільгова категорія тощо).

Перші пункти з цього списку поширюються на всі транспортні засоби і є основними. Але, залежно від ситуації, можуть також знадобитися й інші документи. І про них детальніше.
Наприклад, якщо на автомобіль встановлено сигнальні маячки, то потрібен дозвіл на їх використання. Якщо ви перебуваєте за кермом великовагової вантажівки або фури, яка перевозить небезпечні вантажі, то знадобиться маршрутний лист, дотримання графіка руху і, можливо, спеціальна страховка.

Автонабір у машину – це не просто примха водіїв. Те, що має бути в автомобілі, передбачено правилами дорожнього руху. Адже в разі аварії або поломок у водія в машині має бути те, що допоможе йому розв’язати ситуацію, що виникла, або надати першу допомогу.

Поліція рекомендує обов’язково мати в багажнику:

 • набір потрібних ключів для ремонту, декілька викруток, домкрат, запасне колесо, рукавички;
 • буксирувальний трос;
 • помпа або автомобільний компресор;
 • герметично закриту каністру з паливом;
 • дроти для «прикурювання» на випадок повної розрядки акумулятора;
 • ліхтарик.

У поліції особливо акцентували на аптечці: перевірте терміни строку дії ліків та наявність бинтів та пов’язок. Закликали не забувати про вогнегасник та знак аварійної зупинки, — вони завжди повинні бути в автомобілі.

Також додали, якщо проблеми з автівкою трапилися у темну пору доби чи в негоду — необхідно одягати жилет зі світлоповертальними елементами, щоб бути помітними для інших учасників дорожнього руху.

 • Верховна Рада отримала на розгляд проєкт закону №10380. Зазначається, що проєкт закону передбачає виключення людського фактора з процесу розмитнення.
 • Багато українців купують вживані автомобілі за кордоном, оскільки там придбати транспортний засіб можна в рази дешевше. Після чого авто підлягає розмитненню, тобто — легалізації в Україні, поінформували у Головному сервісному центрі МВС.
 • Правила виїзду за кордон на власному чи чужому авто.
 • З 1 грудня 2023 року митне оформлення гуманітарної допомоги, а також товарів військового призначення та подвійного використання, що ввозяться як гуманітарна допомога, здійснюватиметься за новим порядком.