З 1 січня змінили вартість адміністративних послуг сервісних центрів МВС
Зазначається, що завдяки встановленню обґрунтованих розмірів плати за адміністративні послуги, вдасться підвищити їхню якість та ефективність
1 січня 2024 року змінюється вартість платних адміністративних послуг, що надають сервісні центри МВС. Зміни внесені постановою Кабінету Міністрів України №1386.
Вартість адміністративних послуг залишалась незмінною понад десять років ще до створення сервісних центрів МВС. За цей час збільшилась ціна матеріальних ресурсів, обслуговування інформаційного забезпечення державних реєстрів, комп’ютерної техніки та утримання інфраструктури.
Зросла також вартість пально-мастильних матеріалів для обслуговування транспортних засобів. Сам же автопарк сервісні центри МВС оновлюють сучасними автівками, а екзаменаційні класи для складання теоретичних іспитів оснащені комп’ютерною технікою. Відтак, вартість платних адміністративних послуг була економічно необґрунтованою та призводила до додаткових витрат із бюджету.
У зв’язку з цим змінюється вартість на деякі платні адміністративні послуги сервісних центрів МВС. Раніше вартість теоретичних та практичних іспитів складала 13 грн, видача посвідчень водія – 26 грн. Ціна здійснення реєстраційних дій із транспортними засобами складала 200 грн.
З 1 січня вартість популярних адміністративних послуг сервісних центрів МВС встановлюється на рівні:
- видача посвідчення водія – 230 грн;
- прийняття теоретичних іспитів – 250 грн;
- прийняття практичних іспитів – 420 грн;
- реєстрація та перереєстрація транспортних засобів – 350 грн.
У пресслужбі акцентували, що у зазначену вартість не враховано комісію банківської установи або платіжної системи.
Зауважується, що завдяки встановленню обґрунтованих розмірів плати за адміністративні послуги, вдасться підвищити їхню якість та ефективність. Також усунути збитковість діяльності територіальних сервісних центрів МВС та збільшити наповнення державного та місцевих бюджетів.
Якщо порівняти вартість адміністративних послуг у країнах Європи, там вона значно вища та відповідає економічній собівартості. До прикладу, у Польщі вартість отримання свідоцтва про реєстрацію становить приблизно 776 грн, теоретичного іспиту – 274 грн, а практичного – 1270 грн. Ще вищі ціни у Латвії. Отримання посвідчення водія обійдеться у 897 грн, складання теоретичного іспиту – 614 грн, а практичного – 1566 грн.
Також зауважимо, з 1 січня змінили розмір ставки збору на обов’язкове державне пенсійне страхування під час першої державної реєстрації легкових авто. Це пов’язано з тим, що збільшився прожитковий мінімум, який наразі становить 3028 гривень. Саме від нього залежить розмір зазначеного податку.
Відповідно до пункту 7 статті 1 Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування», фізичні особи під час першої державної реєстрації в Україні легкового автомобіля сплачують обов’язкове державне пенсійне страхування. Нагадуємо, що ця норма не стосується авто оснащених виключно електричними двигунами.
Отже, згідно із нормативними змінами, розмір податку встановлюється на рівні:
- 3 % – якщо вартість авто не перевищує 165 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року;
- 4 % – якщо вартість автівки перевищує 165, але не перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року;
- 5 % – якщо об’єкт оподаткування перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року.
Вартість легкового автомобіля визначається відповідно до договору купівлі-продажу, договору міни, довідки органів митної служби, акта експертної оцінки вартості чи інших документів, що підтверджують цю вартість.
Незалежно від того машина нова чи вживана, при першій реєстрації в Україні сплачується визначена вартість збору на обов’язкове державне пенсійне страхування. Розрахунки залежать від вартості легкового автомобіля без урахування податку на додану вартість:
- не перевищує або дорівнює 499 620 грн — сплачується 3%;
- більше ніж 499 620 грн, але не перевищує або дорівнює 878 120 грн — сплачується 4%;
- більше ніж 878 120 грн — сплачується 5%.
Податок сплачується на бюджетні рахунки, відкриті в головних управліннях Казначейства, за місцем проведення першої державної реєстрації в Україні легкового автомобіля в сервісних центрах МВС.
- 31 грудня прем’єр-міністр Денис Шмигаль підбив підсумки роботи Кабінету міністрів за 2023 рік, акцентував на пріоритетах, цілях уряду та створенні передумов для майбутньої перемоги, відновлення та повоєнного розвитку.
- 29 грудня Кабінет Міністрів України провів засідання, під час якого внесли зміни до Правил надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, Правил надання послуги з постачання гарячої води та типових договорів про надання вказаних комунальних послуг.
- У ПФУ роз’яснили питання зарахування до середньомісячного сукупного доходу для призначення субсидії нараховані банком відсотки від розміщеного депозиту.
- Субсидію може бути призначено домогосподарству за умови, що за особу сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.
- У НАЗК запропонували заходи мінімізації корупційних ризиків у ВЛК.
- Міноборони спільно з Міністерством охорони здоров’я, Мінцифри та громадськими організаціями розробили зміни до законодавства, які дозволяють спростити процеси, пов’язані з проходженням військово-лікарської комісії (ВЛК) для поранених військовослужбовців ЗСУ та Міноборони.