Як отримати довідку про безаварійний стаж водіння: роз’яснення

21 Квітня, 2024 в 12:14

Зокрема для оформлення договору автострахування деякі іноземні страхові компанії просять підтвердити власну страхову історію, а також надати інформацію про участь в ДТП

Моторне транспортне страхове бюро України зазначило, що у зв’язку з впровадженням деяких країн Європи змін в умовах перебування транспортних засобів з українською реєстрацією та необхідністю проходження їх реєстрації в країнах перебування, українці стикнулися з неможливістю подальшого використання української «Зеленої картки» та потребою скористатися страховими послугами іноземних страхових компаній.

Для оформлення договору автострахування деякі іноземні страхові компанії просять підтвердити власну страхову історію, а також надати інформацію про участь в ДТП.

Для отримання інформації з Централізованої бази даних МТСБУ щодо історії страхування з обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів та участі у ДТП, потрібно подати до МТСБУ заяву в довільній формі, виконавши наступні умови:

 1. У зверненні має бути зазначено:
 • адресат (МТСБУ);
 • прізвище, ім’я, по батькові заявника;
 • реквізити документа, що посвідчує фізичну особу, яка подає запит;
 • індивідуальний податковий номер заявника;
 • адреса проживання (місце перебування);
 • електронна пошта;
 • марка і модель транспортного засобу (опціонально);
 • державний номер транспортного засобу (опціонально);
 • VIN транспортного засобу (опціонально).

Письмове звернення має бути підписано заявником із зазначенням дати.

 1. Оформіть Ваше звернення належним чином, зробіть його скан-копію або фото у pdf-форматі та надішліть на e-mail: [email protected].

Звернення, оформлене без дотримання цих вимог, повертається заявникові.

Також просять взяти до уваги наступне: відповідь на звернення може буде надана виключно державною мовою. Зазначені довідки МТСБУ видаються безоплатно.

ЦБД МТСБУ була створена у 2010 році. Отже, база даних не містить повної інформації про договори ОСЦПВВНТЗ, що були укладені до 2010 року.

У зв’язку з великою кількістю запитів, у відомстві закликали врахувати, що опрацювання такого запиту займає певний час. Не варто надсилати запити повторно і дублювати їх. Це не впливає на швидкість опрацювання, а навпаки ускладнює їх опрацювання.

Довідки надсилаються електронним листом, засвідчені ЕЦП. Для отримання зазначеної довідки не потрібно звертатися за допомогою до представників, адвокатів та інших осіб.

Зауважимо, Комітет Верховної Ради з питань транспорту та інфраструктури схвалив до другого читання розгляд урядового законопроєкту №4560.

У Мінінфраструктури зазначило, що ключова мета документа — врегулювати ринок послуг автомобільного транспорту та його діяльність відповідно до норм Європейського Союзу. Фактично, йдеться про євроінтеграцію послуг цієї сфери та адаптацію норм українського законодавства до актів ЄС.

Проєкт Закону розроблено відповідно до пунктів 1806–1808, 1857, 1858 плану заходів з виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 25.10.2017 № 1106.

 • В умовах військової агресії РФ проти України швидких обертів набрав процес євроінтеграції та адаптації законодавства Європейського Союзу, зокрема, щодо відповідності вимогам Євросоюзу продовольчої продукції, яка йде на внутрішній і зовнішній ринки, інформують у Комітеті Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики.
 • У 2024 році стартує реформа державного управління та запрацює нова система оплати праці держслужбовців на основі класифікації посад. 70% зарплати становитиме посадовий оклад, а 30% – премія.
 • Відсутність законодавчого регулювання лобіювання на сьогодні визнано проблемою, що потребує вирішення, у низці нормативно-правових актів, а також рекомендується міжнародними організаціями, членом яких є Україна.
 • Реформи заради корупції – ризики та загрози від законопроєкту №10101 для ринку азартних ігор та держави.
 • Кабінет міністрів розробив перелік обставин та фактів, які можуть свідчити про надання платником податків хабаря службовій особі іноземної держави.