Як безпечно користуватися загальнодоступними мережами Wi-Fi: поради Мін’юст

29 Червня, 2024 в 08:03

Загальнодоступні мережі Wi-Fi не захищені належно, тому шахраї можуть перехоплювати дані банківських карток, паролі, повідомлення та інші конфіденційні дані під час використання 

Загальнодоступні мережі Wi-Fi – це мережі, до яких можуть підключатися різні користувачі без необхідності вводити пароль або ідентифікувати себе. Зазвичай вони доступні в громадських місцях – кафе, готелях, аеропортах, торгових центрах, бібліотеках тощо, повідомляє пресслужба Мін’юсту.

Зауважується, що користуватися такими мережами Wi-Fi небезпечно, адже шахраї можуть перехоплювати дані банківських карток, паролі, повідомлення та інші конфіденційні дані під час використання загальнодоступних мереж Wi-Fi.

Як шахраям це вдається?

Загальнодоступні мережі Wi-Fi не захищені належно. Саме тому зловмисники, перебуваючи в одній мережі з іншими користувачами, можуть перехоплювати дані банківських карток, паролі, повідомлення та інші конфіденційні дані. Зазвичай метою зловмисників є здійснення кібератак, зламу акаунтів, викрадення коштів на рахунках тощо.

Так, аби убезпечити свої дані, у відомстві порадили дотримуватися наступних порад:

  • користуйтеся мобільним інтернетом від вашого оператора (Hotspot), краще не підключатися до загальнодоступної мережі Wi-Fi;
  • не здійснюйте банківські операції під час підключення до загальнодоступної мережі Wi-Fi;
  • не використовуйте мережі Wi-Fi, що просять авторизуватися за номером телефону, адресою електронної пошти або через соціальні мережі, адже в такий спосіб ви надаєте більше особистої інформації і цим можуть скористатися зловмисники;
  • вимкніть опцію автоматичного підключення до загальнодоступних мереж Wi-Fi;
  • використовуйте VPN-сервіси під час підключення до загальнодоступних мереж Wi-Fi.

Раніше у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт № 11115 «Про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання діяльності платформ спільного доступу до інформації, через які поширюється масова інформація».

Також ми писали, що 20 червня набув чинності Закон № 3727-IX “Про внесення змін до деяких законів України щодо імплементації норм законодавства Європейського Союзу з питань роумінгу”.

Верховна Рада проголосувала законопроєкт у другому читанні та в цілому 22 травня. Вже 18 червня президент Володимир Зеленський підписав Закон (реєстр. №10265).

Закон набрав чинності з дня, наступного за днем його опублікування (20 червня 2024 року). Документ вводиться в дію з дня, визначеного Україною та Європейським Союзом у рішенні Комітету Асоціації ЄС – Україна у торговельному складі про надання режиму внутрішнього ринку для роумінгу в мережах мобільного зв’язку загального користування (відповідно до статті 4(3) Додатка XVII до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони).

Закон забезпечує приєднання України до спільної роумінгової зони Україна – ЄС та отримання українцями послуг роумінгу у країнах ЄС у режимі «Роумінг як вдома».

  • Кабінет Міністрів України зареєстрував у Верховній Раді України проєкт закону №11059, який передбачає внесення змін до Закону України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав» щодо адміністративної процедури.
  • У Раді зареєстрували законопроєкт №11073 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо забезпечення єдності норм в реалізації права на самозахист та декриміналізації виробництва зброї».
  • Рада проголосувала законопроєкт про відповідальність за порушення комендантської години: визначено розмір штрафів.
  • 25 червня 2024 року Європейський суд з прав людини публічно оголосив рішення по суті міждержавної справи «Україна проти Росії (щодо Криму)» за заявами №№ 20958/14 та 38334/18. Ця справа стосується масових та систематичних порушень РФ прав людини на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь та порушення прав українських політичних в’язнів.