Уряд затвердив План дій на 2024 рік
План уряду на 2024 рік містить низку законопроєктів, програм та постанов
16 лютого Кабінет Міністрів затвердив План дій Уряду на 2024 рік.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що План дій Уряду містить майже 450 завдань: законопроєкти, програми, постанови.
Це також наші євроінтеграційні плани, це доручення, які давав Президент України, це зобов’язання перед міжнародними партнерами. Це зміна політик та модернізація нашої країни, — повідомив глава уряду.
Основні пріоритети документа:
- обороноздатність, а також безпека для наших громадян. Це програма «Український щит»;
- європейська інтеграція України;
- відбудова зруйнованого;
- нова ветеранська політика;
- освіта для успішної країни;
- реформа соціальної сфери. Соціальний перехід;
- стійка економіка;
- побудова ефективної цифрової держави;
- енергетична незалежність;
- сучасна доступна медицина.
Серед інших пріоритетів: верховенство права та санкційна політика, регіональний розвиток та децентралізація, наука та інновації, консолідація українського суспільства, захист довкілля.
Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади доручили забезпечити:
- виконання плану дій в межах видатків, передбачених у державному бюджеті на відповідний рік, а також коштом міжнародної технічної допомоги, інших джерел, не заборонених законодавством;
- приведення планів роботи міністерств, інших центральних органів виконавчої влади у відповідність із планом дій;
- розроблення у двотижневий строк деталізованих заходів, якими передбачатиметься поетапне виконання завдань (кроків), визначених планом дій, та внесення їх до електронної системи моніторингу і контролю його виконання на єдиному веб-порталі електронного урядування.
Тоді як Секретаріату Кабінету Міністрів України постановили:
- забезпечити організацію проведення моніторингу виконання плану дій на єдиному веб-порталі електронного урядування;
- за результатами аналізу стану виконання плану дій з урахуванням пропозицій міністерств, інших центральних органів виконавчої влади здійснювати в разі потреби підготовку пропозицій щодо внесення змін до плану дій.
Раніше ми поінформували, що у 2024 році стартувала реформа державного управління та запрацює нова система оплати праці держслужбовців на основі класифікації посад. 70% зарплати становитиме посадовий оклад, а 30% – премія.
Зауважується, що мета реформи — побудова сучасної, цифрової та сервісно-орієнтованої держави. Реформа передбачає формування ефективної системи державного управління, що здатна виробляти і реалізовувати цілісну державну політику, спрямовану на потреби громадян, сталий суспільний розвиток та адекватне реагування на внутрішні і зовнішні виклики.
- 28 листопада 2023 року Володимир Зеленський підписав Закон від 09.11.2023 №3460-ІХ «Про Державний бюджет України на 2024 рік».
- Нараховану субсидію можуть анулювати громадянам, що протягом трьох місяців не сплачували за житло, а сума боргу перевищила 680 грн.
- 29 грудня 2023 року Кабінет міністрів вніс зміни до Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб, затвердженого постановою КМУ від 19.03.2022 N 333.
- 31 грудня прем’єр-міністр Денис Шмигаль підбив підсумки роботи Кабінету міністрів за 2023 рік, акцентував на пріоритетах, цілях уряду та створенні передумов для майбутньої перемоги, відновлення та повоєнного розвитку.
- 29 грудня Кабінет Міністрів України провів засідання, під час якого внесли зміни до Правил надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, Правил надання послуги з постачання гарячої води та типових договорів про надання вказаних комунальних послуг.