Уряд спростив оформлення паспортів чоловікам за кордоном
Важливим нововведенням є те, що більше немає потреби у проходженні медкомісії
Уряд впровадив зміни до Порядку реалізації експериментального проекту з автоматичної верифікації та перевірки відомостей про призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Це значно спрощує процедуру оформлення паспортних документів для чоловіків віком від 18 до 60 років, які перебувають за межами України.
Відтепер їм не потрібно фізично предʼявляти військово-обліковий документ для оформлення паспорта громадянина України або паспорта для виїзду за кордон.
Працівники закордонних підрозділів ДП «Документ» перевірятимуть статус військового обліку в реєстрі. Якщо дані відсутні, їх вноситимуть автоматично та, відповідно, чоловіків братимуть на облік із формуванням військово-облікового документа в електронній формі.
Важливим нововведенням є те, що більше немає потреби у проходженні медкомісії. Після цього українець у визначені терміни отримає замовлений документ.
Завдяки цим змінам тисячі громадян, які вимушено перебувають за кордоном, зможуть оформити або оновити паспорт. Це своєю чергою спрощує доступ до правомірного перебування за межами країни, можливості працевлаштування, навчання, користування державними послугами та збереження зв’язку з Україною, — зазначив міністр національної єдності Олексій Чернишов.
Міністерство національної єдності України продовжує роботу над удосконаленням державних послуг разом із Міністерством оборони України, Міністерством внутрішніх справ України, Державною міграційною службою України та іншими відповідальними органами.
Раніше Міністерство внутрішніх справ пояснило, при яких обставинах під час дії воєнного стану підрозділи Державної міграційної служби України (ДМС) можуть продовжити паспорт громадянина України для виїзду за кордон, а також внести до нього дані про дитину.
- Законодавство України не визначає кінцевої дати чинності паспортів зразка 1994 року, так званого паспорта-книжечки. Проте нині отримати ID-картку можна за бажанням або коли необхідна заміна паспорта.
- Українці за кордоном вже оформили понад пів мільйона паспортних документів, повідомив глава МВС Ігор Клименко.
- Допомога по тимчасовій непрацездатності для догляду за хворим повнолітнім членом сім’ї (старше 14 років) надають з першого дня непрацездатності, водночас не більш як на три календарні дні (к. дн). Тоді як у виняткових випадках — з урахуванням тяжкості хвороби члена сім’ї та побутових обставин — термін лікарняного можуть продовжити не більш як на сім к. дн.
- Право на зайнятість в Україні мають іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, яких визнано в Україні біженцями, яким надано притулок в Україні, яких визнано особами, що потребують додаткового захисту, яким надано тимчасовий захист, а також ті, що одержали дозвіл на імміграцію в Україну, мають право на зайнятість на підставах і в порядку, встановлених для громадян України згідно ч. 4 ст. 3 Закону України “Про зайнятість населення”.