Уряд схвалив нові терміни явки до ТЦК та СП

19 Жовтня, 2024 в 12:43

Рішення дозволить пришвидшити централізоване оповіщення військовозобов’язаних та резервістів

Відтепер військовозобов’язані та резервісти, які проживають в обласних центрах, мають з’явитися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки у семиденний термін після надсилання виклику поштою. Мешканці інших населених пунктів мають десять днів для цього, інформує пресслужба Міноборони.

Повістка має бути направлена рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення.

Таке рішення дозволить пришвидшити централізоване оповіщення військовозобов’язаних та резервістів.

Якщо призовник отримав повістку, але не з’явився до ТЦК, його можуть притягнути до адміністративної відповідальності за порушення правил військового обліку (стаття 210 КУпАП). Штрафи за це порушення варіюються від 17 000 до 25 500 грн. Крім того, якщо особа ігнорує повістку, її можуть оголосити в розшук з метою затримання та доставлення до ТЦК для складання протоколу про адміністративне правопорушення.

Відповідні зміни Кабінет Міністрів України за ініціативи Міністерства оборони вніс у “Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період”.

Ми повідомляли, що порушення мобілізаційного законодавства призводить до адміністративної та кримінальної відповідальності.

Також Закарпатський ОТЦК та СП роз’яснив, яка повістка вважається врученою. Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року №560 про «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період» належним підтвердженням оповіщення резервіста або військовозобов’язаного про виклик до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу є:

Читайте також: Мобілізація і маніпуляції – як історія з бронюванням Favbet і Glovo демонструє кризу управління

Варто зауважити, що 9 травня Верховна Рада проголосувала в цілому законопроєкт №10379 про внесення змін в Кримінальний кодекс та кодекс про адміністративне правопорушення за порушення мобілізації. Так, за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію передбачено штраф для посадових осіб підприємств буде від 17000 до 25500 грн, в особливий період – від 34000 до 59500 грн.

18 травня набрав чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку»