Суд виніс вирок жінці, котра напала на представника ТЦК під час виконання ним службових обов’язків
Діяння кваліфікували як умисне заподіяння легких тілесних ушкоджень службовій особі у зв’язку з виконанням нею службових обов’язків
У Карлівському районному суді Полтавської області завершився розгляд кримінального провадження щодо жінки, яка вчинила напад на військовослужбовця територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) під час виконання ним службових обов’язків з вручення повісток у період дії воєнного стану.
Інцидент стався у вересні 2024 року, коли група представників ТЦК зупинила військовозобов’язаного чоловіка для перевірки облікових документів. До місця події прибула його співмешканка, яка неадекватно відреагувала на дії працівників ТЦК. Під часі бесіди вона почала агресивно поводитися, висловлювалася нецензурною лайкою, а згодом завдала удару по обличчю військовослужбовцю, який в результаті отримав легкі тілесні ушкодження. Події були зафіксовані та поширені самою ж обвинуваченою в мережі Інтернет через мобільний застосунок.
Правоохоронними органами ці діяння було кваліфіковано як умисне заподіяння легких тілесних ушкоджень службовій особі у зв’язку з виконанням нею службових обов’язків.
Під час судового розгляду справи обвинувачена визнала факт завдання удару, однак розкаяння не виявила. Пояснила, що діяла на емоціях, побачивши представників ТЦК, які раніше мобілізували її сина.
З урахуванням обставин справи, особи обвинуваченої та рівня небезпеки її дій, суд призначив покарання у виді трьох років і шести місяців позбавлення волі, але застосував іспитовий строк тривалістю півтора року, тобто звільнив від відбування покарання з випробуванням.
На обвинувачену було покладено стандартні обов’язки: регулярна реєстрація у службі пробації, інформування про зміну місця проживання, заборона виїзду за кордон без дозволу, участь у пробаційній програмі та вибачення перед потерпілим.
- Міноборони спільно з Міністерством охорони здоров’я, Мінцифри та громадськими організаціями розробили зміни до законодавства, які дозволяють спростити процеси, пов’язані з проходженням військово-лікарської комісії (ВЛК) для поранених військовослужбовців ЗСУ та Міноборони.
- 22 листопада Верховна Рада проголосувала закон, ініційований 37 народними депутатами, про збереження біологічного батьківства/материнства, у разі отримання військовослужбовцями поранень, що впливають на репродуктивні функції.
- Реформи заради корупції – ризики та загрози від законопроєкту №10101 для ринку азартних ігор та держави.
- У НАЗК запропонували заходи мінімізації корупційних ризиків у ВЛК.
- У Кабінеті Міністрів України нагадали, як оскаржити рішення медико-соціальної експертної комісії.