Рада ухвалила законопроєкт, спрямований на посилення захисту держреєстрів
Документ зокрема запроваджує комплексну систему реагування на кібератаки відповідно до європейських стандартів кібербезпеки
27 березня парламент підтримав за основу законопроект №11290, спрямований на посилення захисту інформації та кіберзахисту державних інформаційних ресурсів та об’єктів критичної інформаційної інфраструктури, повідомляє Мін’юст.
Документ передбачає зміцнення національної системи кіберзахисту, розширює повноваження спеціалізованих структур із залученням фахівців з приватного сектору, а також запроваджує комплексну систему реагування на кібератаки відповідно до європейських стандартів кібербезпеки.
Зокрема, планується створення професійної мережі фахівців з кібербезпеки в усіх державних установах, де обробляють важливі дані українців.
Як зазначила міністерка юстиції Ольга Стефанішина, прийняття законопроекту пришвидшить процес створення «Пентагону для державних реєстрів», необхідного для захисту даних від кібератак.
Прийняття цього законопроєкту є одним із ключових кроків на шляху до забезпечення системного підходу до кіберзахисту та безпеки даних громадян в умовах, коли кібератаки на державний сектор посилилися та мають ознаки системності. Я щиро вдячна за підтримку народним депутатам, членам Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, фахівцям Держспецзв’язку, НАІС, галузевим експертам та усім іншим, які долучилися до розробки цього законопроекту, — акцентувала вона.
- Комісія Нотаріальної палати України з питань інформатизації, цифрової трансформації та запобігання кіберзлочинності підготувала для нотаріусів рекомендації щодо підвищення рівня кібербезпеки та цифрової компетентності. Документ під назвою «Основні кроки для користувача, щоб мінімізувати ризики кібератаки на комп’ютер» містить ключові заходи для захисту даних.
- 28 березня набрав чинності Закон № 3342-IX «Про внесення змін до Кримінального, Кримінального процесуального кодексів України та інших законодавчих актів України щодо удосконалення видів кримінальних покарань».
- Набирає чинності Закон «Про адміністративну процедуру»: у Мін’юсті роз’яснили основні процедурні строки.
- Застава є одним із видів запобіжних заходів, який обирають після того, як особа офіційно отримала статус підозрюваного. Як визначив кримінальний процесуальний закон, застава може бути як самостійним видом запобіжного заходу, так і альтернативою арешту. Зазначена альтернатива в більшості випадків залежить від тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, а також від ризиків перебування підозрюваного/обвинуваченого на свободі.