Рада підтримала проєкт закону щодо звільнення від мита та ПДВ ввезення в Україну обладнання для енергетики
Законопроєкти передбачають звільнення від оподаткування ввізним митом та податком на додану вартість матеріалів, вузлів, агрегатів, зокрема машинокомплектів, що ввозяться для виробництва та ремонту машин розмінування
Верховна Рада прийняла у цілому законопроєкти №11258 та №11259, котрі передбачають спрощення імпорту обладнання для енергетики та комплектуючих для виробництва машин механізованого розмінування. Про це повідомив ініціатор законопроєктів, народний депутат Олександр Горенюк.
Законопроєкти №№ 11258, 11259 передбачають звільнення від оподаткування ввізним митом та податком на додану вартість матеріалів, вузлів, агрегатів, зокрема машинокомплектів, що ввозяться для виробництва та ремонту машин розмінування, – пояснив нардеп.
Також до другого читання народні депутати внесли правки, які передбачають звільнення від податкових та митних зборів на ввезення енергетичного обладнання. Зокрема йдеться про електрогенераторне обладнання, акумулятори, обладнання для вітро- та сонячної генерації.
Крім того, пільги стосуються імпорту обладнання для виготовлення засобів протидії технічним розвідкам.
Зауважимо, актуальність законопроєктів №11258 та №11259 полягає у тому, що на сьогодні Україна є потенційно найбільш замінованою країною. Близько 174 тис. кв. км залишаються замінованими, і з огляду на триваючі бойові дії площа території мінного забруднення зростатиме швидше за обсяг розмінованих територій.
Міни та інші вибухові залишки війни будуть становити загрозу ще протягом десятиліть, що є значною перешкодою для відновлення України та стійкого економічного розвитку.
Важливою складовою ефективного та відповідального гуманітарного розмінування територій, забруднених мінами та інші вибуховими залишками війни, є широке використання механізованого розмінування.
Основними виробниками транспортних засобів механізованого розмінування є Хорватія, Швейцарія, Данія, Туреччина і Велика Британія.
В Україні наразі функціонують кілька підприємств, які намагаються виробляти подібні машини всередині країни, що своєю чергою створює додаткові робочі місця.
Однак на даному етапі виробництво машин механізованого розмінування потребує іноземних складових.
Оподаткування податком на додану вартість при імпорті складових значно підвищує вартість машин механізованого розмінування, яких з огляду на площу мінного забруднення наша держава потребує у значних кількостях.
Передбачається, що прийняття закону дозволить створити сприятливі умови для виробництва машин механізованого розмінування, які братимуть участь у гуманітарному розмінуванні території України.
Нагадаємо, раніше у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт № 11392 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення господарської діяльності”.
- Верховна Рада України під час пленарного засідання 18 червня ухвалила законопроєкт №11084 про так званий «клуб білого бізнесу».
- З 1 грудня митне оформлення гуманітарної допомоги, а також товарів військового призначення та подвійного використання, що ввозяться як гуманітарна допомога, здійснюватиметься за новим порядком.
- Розмір мінімальної заробітної плати на рівні 1600 грн застосовуватиметься як розрахункова величина для обчислення виплат за рішенням суду.
- Фахівці Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків поінформували, як повідомити про порушення організації контрольно-перевірочних заходів її територіальними органами.