Як подати скаргу на податківців під час проведення перевірок: роз’яснення

13 Травня, 2024 в 11:07

Інформація про ймовірні порушення організації контрольно-перевірочних заходів територіальними органами ДПС невідкладно отримує відповідну реакцію податкових органів шляхом дослідження зазначених питань у скарзі

Фахівці Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків поінформували, як повідомити про порушення організації контрольно-перевірочних заходів її територіальними органами.

У податковій акцентували нову можливість для платників податків повідомити у будь-який час доби, 24/7 та в будь-якому місці про ймовірні безпідставні контрольно-перевірочні заходи територіальними органами ДПС під час проведення податкових перевірок за допомогою чат-бота “SKARGA KPR DPS”.

При заповненні даних необхідно чітко та правильно прописати:

 • назва Головного управління ДПС, яким проводиться перевірка;
 • код ЄДРПОУ платника податків, щодо якого здійснюються контрольно-перевірочні заходи;
 • адреса ГО, за якою проводяться контрольно-перевірочні заходи;
 • тип перевірки;
 • інформаційні дані щодо наказу на проведення перевірки;
 • прізвище, ім’я та по батькові працівників територіального органу ДПС, які беруть участь у проведенні перевірки;
 • інформаційні дані щодо матеріалів перевірки;
 • суть порушення, на думку заявника, щодо організації контрольно-перевірочних заходів;
 • контактні дані заявника.

Інформація про ймовірні порушення організації контрольно-перевірочних заходів територіальними органами ДПС невідкладно отримує відповідну реакцію податкових органів шляхом дослідження зазначених питань у скарзі.

Варто нагадати, що 15 березня 2022 року прийняли Закон України № 2120-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану», відповідно до якого під час дії воєнного стану дозволяється проводити лише фактичні податкові та камеральні перевірки декларацій, до яких подано заяву про повернення суми бюджетного відшкодування.

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Порядок проведення документальних планових перевірок встановлений ст. 77 Податкового кодексу України.

Для документальних планових перевірок визначені строки проведення:

 • для великих платників податків – 30 робочих днів;
 • для суб’єктів малого підприємництва – 10 робочих днів;
 • для інших платників податків – 20 робочих днів.

Продовження строків проведення перевірок, визначених у ст. 77 ПКУ, можливе за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) податкового органу не більш як на 15 робочих днів для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – не більш як на 5 робочих днів, інших платників податків — не більш як на 10 робочих днів.

Водночас у разі відмови платника податків або його законних представників від підписання акта (довідки) посадовими особами контролюючого органу складається відповідний акт, що засвідчує факт такої відмови.

Порядок проведення документальних позапланових перевірок встановлено ст. 78 ПКУ. Тривалість проведення документальних позапланових перевірок не повинна перевищувати:

 • 15 робочих днів – для великих платників податків;
 • 10 робочих днів – інших платників податків;
 • 5 робочих днів – щодо суб’єктів малого підприємництва.

Своєю чергою, продовження строків проведення документальних позапланових перевірок можливе за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) податкового органу: не більш як на 10 робочих днів – для великих платників податків; не більш як на 2 робочих дні – щодо суб’єктів малого підприємництва ; не більш як на 5 робочих днів – інших платників податків.

Результати перевірок оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами податкових органів та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності).

Акт (довідка) документальної невиїзної перевірки, що визначено ст. 79 ПКУ, складається у двох примірниках, підписується посадовими особами податкового органу, які проводили перевірку, та реєструється у податковому органі протягом 5 робочих днів з дня, що настає за днем закінчення установленого для проведення перевірки строку (для платників податків, які мають філії та/або перебувають на консолідованій сплаті, – протягом 10 робочих днів).

Акт (довідка) документальної виїзної перевірки, що визначено ст. 78 ПКУ, складається у двох примірниках, підписується посадовими особами податкового органу, які проводили перевірку, та реєструється у податковому органі протягом 5 робочих днів з дня, що настає за днем закінчення установленого для проведення перевірки строку (для платників податків, які мають філії та/або перебувають на консолідованій сплаті, – протягом 10 робочих днів).

Раніше ми розглянули питання документальної позапланової перевірки, що є таким способом податкового контролю, який не передбачається у плані-графіку та проводиться без попереднього повідомлення платника податків. Для проведення цього виду податкових перевірок обов’язковою умовою є наявність конкретної підстави, що прямо передбачена ПК України.

Також детально пояснили порядок, підстави та терміни продовження строків проведення перевірок.