Правила виїзду за кордон на власному чи чужому авто
Сьогодні виїзд за кордон може бути спонтанним або життєво необхідним. Наприклад, за гуманітарною допомогою, амуніцією, автівкою тощо
У Сервісному центрі МВС пояснили правила виїзду за кордон на власному чи чужому автомобілі.
Так, при перетині державного кордону на авто при собі необхідно мати:
- посвідчення водія
- свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу оформлене на ім’я водія або пасажира
- розпізнавальний знак України на авто (UA), розміщення якого не є обов’язковим за наявності позначення UA на номерному знаку;
- дійсний договір міжнародного страхування «Зелена карта».
На автомобілі має бути державний номерний знак, що містить латинські літери (індивідуальний номерний знак діє тільки на території України).
Тоді як водій, котрий не є власником авто повинен мати свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу для виїзду за кордон. Його можна отримати у Сервісному центрі МВС на підставі заяви власника транспортного засобу або на підставі доручення, договору оренди (найму, позички).
Як пояснюють у Міністерстві внутрішніх справ, довіреність на право керувати чужим автомобілем за кордоном буде дійсна за кількох умов:
- Документ потрібно перекласти мовою країни, в якій будете перебувати;
- Легалізувати документ у встановленому порядку (виконати процедури, які необхідні для визнання документа виданого в іншій країні — апостиль або консульська легалізація).
Ця процедура складніша, тому в МВС радять краще оформити тимчасове свідоцтво про реєстрацію для виїзду за кордон.
Водночас громадянам-резидентам, які перетинають митний кордон України у напрямку виїзду на транспортних засобах особистого користування, та не є їх власниками, НЕ потрібна довіреність на такий транспортний засіб від безпосереднього власника, пояснили у ДМС.
Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу є документом, що підтверджує, зокрема, право тимчасового користування ним.
Звертаємо увагу, що це правило застосовується до транспортних засобів особистого користування, зокрема, до наземних транспортних засобів товарних позицій 8702, 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тонни), 8711 згідно з УКТ ЗЕД та причепів до них (код 8716 згідно з УКТ ЗЕД).
Про необхідні документи для подорожі у кожній країні можна отримати за посиланням.
- Особливості визначення походження дитини: пояснення Мін’юсту.
- З 1 грудня митне оформлення гуманітарної допомоги, а також товарів військового призначення та подвійного використання, що ввозяться як гуманітарна допомога, здійснюватиметься за новим порядком.
- Згідно зі статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” право на призначення пенсії за віком мають чоловіки та жінки після досягнення 60, 63 або 65 років.