Пільги для військових – хто з родичів може подати заяву замість захисника

8 Травня, 2025 в 08:55

Мінсоцполітики пояснило, як родичам військовослужбовця оформити пільги за нього

У Мінсоцполітики роз’яснили, якщо отримувач пільги (у нашому випадку говоримо про учасника бойових дій) з певних причин не може сам звернутися до Пенсійного фонду, бо, наприклад, перебуває у зоні бойових дій або має інвалідність чи поранення і не може скористатися електронними сервісами ПФУ, подати заяву на призначення пільг від його імені можуть члени сім’ї.

Таким членом сім’ї, зокрема, є дружина військовослужбовця чи чоловік військовослужбовиці.

Також відповідна постанова Кабміну визначає, що це можуть зробити непрацездатні батьки отримувача пільги, неодружені повнолітні діти, визнані особами з інвалідністю з дитинства ІІ групи, особа, яка проживає разом з особою з інвалідністю внаслідок війни І групи та доглядає за ним (за умови, що особа з інвалідністю внаслідок війни не перебуває у шлюбі).

Нагадуємо, що для призначення пільги потрібно подати:

  • заяву про внесення відомостей до Реєстру пільговиків (форма – тут);
  • заяву про надання пільг;
  • копію посвідчення ветерана (е-посвідчення ветерана).

Також знадобиться копія картки платника податків та будь-який офіційний документ, що підтверджує фактичне місце проживання (за потреби).

Детально про те, куди звернутися для оформлення, які документи знадобляться, як це зробити онлайн – можна почитати за посиланням.

У відомстві акцентували, що можна замість двох окремих заяв подати одну спрощену – про взяття на облік та про надання пільг. У спрощеній заяві зазначається мінімальний набір даних. Іншу інформацію для встановлення права та розрахунку пільги Пенсійний фонд збирає самостійно з офіційних джерел завдяки цифровим обмінам. Форма спрощеної заяви – за посиланням.

Водночас у заяві для зарахування пільг необхідно буде зазначити реквізити банківського рахунку отримувача пільги (військовослужбовця).

Нагадаємо, захисники, котрі сьогодні боронять (або боронили) Україну, мають право на пільги з оплати житлово-комунальних послуг.

Раніше ми повідомляли, що до закінчення особливого періоду в Україні діють пільги за кредитними зобов’язаннями для військовослужбовців. На резервістів і військовозобов’язаних вони розповсюджуються із моменту призову під час мобілізації й до закінчення особливого періоду.

Окремо варто додати, військовослужбовці мають право оформити пільгу на оплату комунальних послуг зокрема й в орендованому житлі.

  • 7 лютого Верховна Рада проголосувала у цілому за законопроєкт №10448 та виправила норму закону щодо військовослужбовців в частині забезпечення їх права на біологічне батьківство (материнство).
  • Держава зацікавлена у продовженні роду усіма українцями. Медицина може і має допомагати, наголосили у МОЗ. Цього року в Україні запровадили державне фінансування допоміжних репродуктивних технологій.
  • На сайті Кабінету міністрів України розміщено електронну петицію з закликом забезпечити безрецептурний продаж препаратів екстреної контрацепції.
  • Права та соціальні пільги особи з інвалідністю в Україні.
  • Президент Володимир Зеленський підписав Указ №149/2024 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової військової служби».
  • Фахівці Міністерства оборони України підготували інфографіку стосовно пояснення щодо грошового забезпечення військовослужбовців.