Опублікували Закон, що стосується заборон у рекламі азартних ігор

7 Січня, 2025 в 14:11

Реклама азартних ігор, торговельних марок, інших об’єктів права інтелектуальної власності, під якими провадиться діяльність з організації та проведення азартних ігор, а також інших позначень, під якими проводяться азартні ігри, забороняється

У газеті “Голос України” 4 січня опубліковано Закон № 4116-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою боротьби з ігровою залежністю (лудоманією) та вдосконалення державного регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор та лотерей” (законопроєкт № 9256-д).

Закон набирає чинності з 1 квітня 2025 року, крім:

– пунктів 4 і 8 розділу I цього Закону, пункту 5, підпункту 1 пункту 10 і пункту 11 цього розділу, які набирають чинності з дня, наступного за днем опублікування цього Закону;

– пункту 9 розділу I цього Закону, який набирає чинності через 30 місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану.

Реклама азартних ігор, реклама торговельних марок, інших об’єктів права інтелектуальної власності, під якими провадиться діяльність з організації та проведення азартних ігор, а також інших позначень, під якими проводяться азартні ігри, забороняється, крім реклами:

  • у лінійних аудіовізуальних та аудіальних медіа з 23 години до 6 години;
  • у спеціалізованих виданнях, присвячених азартним іграм та/або спорту, призначених для осіб старше 21 року;
  • безпосередньо у приміщеннях гральних закладів;
  • на веб-сайтах організаторів азартних ігор та/або в мобільних додатках організаторів азартних ігор, через які провадиться діяльність у сфері організації та проведення азартних ігор, а також на веб-сторінках організаторів азартних ігор на платформах спільного доступу;
  • у зареєстрованих відповідно до Закону України “Про медіа” онлайн-медіа, призначених для осіб старше 21 року;
  • у зареєстрованих відповідно до Закону України “Про медіа” нелінійних аудіовізуальних медіа, за умови застосування технічної можливості щодо спрямування реклами на осіб старше 21 року;
  • на платформах спільного доступу до інформації, платформах спільного доступу до відео, пошукових системах (пошукових сервісах), за умови застосування технічної можливості таких платформ та систем (сервісів) щодо спрямування реклами на осіб старше 21 року.

Забороняється:

  • пропонування або надання будь-якого прямого чи непрямого відшкодування витрат для доступу до гральних закладів та/або участі в азартних іграх;
  • розміщення зображення або згадування азартних ігор, торговельних марок, інших об’єктів права інтелектуальної власності, під якими провадиться діяльність з організації та проведення азартних ігор, а також інших позначень, під якими проводяться азартні ігри, на будь-яких товарах (предметах), крім розміщення на товарах (предметах), що використовуються під час проведення азартних ігор, а також крім розміщення торговельних марок спонсора, за умови дотримання встановлених вимог;
  • пропонування безоплатних бонусів (будь-яких інших заохочень) замість внесення ставки;
  • здійснення телефонних дзвінків, надсилання повідомлень невизначеному колу осіб засобами поштового зв’язку, мобільного зв’язку, електронних комунікацій з метою надання інформації про азартні ігри;
  • поширення реклами азартних ігор на тимчасово окупованій території України.

Відповідні вимоги поширюються також на будь-які інформаційні повідомлення про здійснення благодійної діяльності організаторами азартних ігор, їх афілійованими особами чи будь-якими іншими особами з використанням бренда організатора азартних ігор, зазначення організаторів азартних ігор чи їхніх брендів як спонсорів, партнерів певної діяльності чи заходу в рекламних матеріалах інших замовників.

Розміщення організатором азартних ігор мобільного додатка, призначеного для участі в азартних іграх, у магазинах мобільних додатків не вважається рекламою.

У рекламі азартних ігор забороняється:

  • участь осіб, які не досягли 21-річного віку, у тому числі як фотомоделей;
  • участь військовослужбовців, волонтерів, лікарів, інших медичних працівників, а також осіб, зовнішній вигляд яких імітує зовнішній вигляд військовослужбовців, лікарів;
  • участь осіб, які провадять діяльність у сфері культури та/або медіа, зокрема представників суб’єктів у сфері медіа, професійних творчих працівників, працівників закладів культури, фахівців із створення інформаційної продукції, публічних діячів, а також осіб, які регулярно поширюють масову інформацію під своїм редакційним контролем через власні облікові записи на платформах спільного доступу до інформації з метою отримання прибутку (далі – популярні особи), крім спортсменів;
  • прямі чи опосередковані дії щодо популяризації та/або заохочення популярними особами участі в азартних іграх, використання зображень, згадування імен популярних осіб, героїв кіно-, теле- та анімаційних фільмів;
  • використання тематики, пов’язаної із стримуванням та відсіччю збройної агресії Російської Федерації проти України, а також будь-яких патріотичних закликів та/або символіки, спрямованих на забезпечення державного суверенітету, безпеки та оборони, патріотичного виховання.

Зауважимо, 4 грудня Верховна Рада ухвалила Закон про посилення контролю на гральному ринку (законопроєкт № 9256-д), повідомив нардеп Ярослав Железняк.

Читайте також: Що відбувається з гральним бізнесом в Україні через майже три роки після легалізації

Раніше ми повідомляли, що Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики одноголосно схвалив законопроєкт №9256д про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою боротьби з ігровою залежністю (лудоманією) та вдосконалення державного регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор та лотерей.

  • Реформи заради корупції – ризики та загрози від законопроєкту №10101 для ринку азартних ігор та держави.
  • З 24 лютого 2022 року відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану» в Україні введено режим воєнного стану.
  • Раніше ми детально розглянули питання документальної позапланової перевірки, що є таким способом податкового контролю, який не передбачається у плані-графіку та проводиться без попереднього повідомлення платника податків. Для проведення цього виду податкових перевірок обов’язковою умовою є наявність конкретної підстави, що прямо передбачена ПК України.
  • У Верховній Раді України пропонують удосконалити законодавства для більш ефективної боротьби з корупцією в частині підвищення ефективності та забезпечення належного судового розгляду кримінальних проваджень.
  • 15 березня у “Голос України” офіційно опублікували Закон № 3604-IX «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо забезпечення поетапного впровадження Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи».