Оформлення паспортів за кордоном стало простішим: що змінилося
13 Травня, 2025 в 08:52
Нині усі перевірки здійснюються автоматично, без додаткових дій від заявника
Відтепер для отримання паспорта не потрібно особисто надавати військово-обліковий документ.
Що змінилося?
- Закордонні підрозділи ДП “Документ” самостійно перевірятимуть військового обліку в електронному реєстрі.
- Якщо дані про чоловіка відсутні, він буде автоматично ставиться на військовий облік.
- Військово-обліковий документ створюється в електронній формі.
- Проходити медкомісію більше не потрібно.
- Усі перевірки здійснюються автоматично, без додаткових дій від заявника.
Уряд спростив оформлення паспортів для чоловіків віком 18-60 років, які перебувають за кордоном. Відтепер для отримання паспорта не потрібно особисто надавати військово-обліковий документ.
Усі перевірки здійснюються автоматично.
Детальніше – в інфографіці.
Раніше Міністерство внутрішніх справ пояснило, при яких обставинах під час дії воєнного стану підрозділи Державної міграційної служби України (ДМС) можуть продовжити паспорт громадянина України для виїзду за кордон, а також внести до нього дані про дитину.
- Законодавство України не визначає кінцевої дати чинності паспортів зразка 1994 року, так званого паспорта-книжечки. Проте нині отримати ID-картку можна за бажанням або коли необхідна заміна паспорта.
- Українці за кордоном вже оформили понад пів мільйона паспортних документів, повідомив глава МВС Ігор Клименко.
- Допомога по тимчасовій непрацездатності для догляду за хворим повнолітнім членом сім’ї (старше 14 років) надають з першого дня непрацездатності, водночас не більш як на три календарні дні (к. дн). Тоді як у виняткових випадках — з урахуванням тяжкості хвороби члена сім’ї та побутових обставин — термін лікарняного можуть продовжити не більш як на сім к. дн.
- Право на зайнятість в Україні мають іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, яких визнано в Україні біженцями, яким надано притулок в Україні, яких визнано особами, що потребують додаткового захисту, яким надано тимчасовий захист, а також ті, що одержали дозвіл на імміграцію в Україну, мають право на зайнятість на підставах і в порядку, встановлених для громадян України згідно ч. 4 ст. 3 Закону України “Про зайнятість населення”.