Нотаріальна палата України розробила рекомендації з кібербезпеки
Зловмисники можуть намагатися отримати несанкціонований доступ до комп’ютерів, баз даних і реєстрів, що може призвести до витоку або втрати інформації
Комісія Нотаріальної палати України з питань інформатизації, цифрової трансформації та запобігання кіберзлочинності підготувала для нотаріусів рекомендації щодо підвищення рівня кібербезпеки та цифрової компетентності. Документ під назвою «Основні кроки для користувача, щоб мінімізувати ризики кібератаки на комп’ютер» містить ключові заходи для захисту даних.
Нотаріуси працюють із великою кількістю конфіденційної інформації та персональних даних, що робить їх вразливими до кібератак. Зловмисники можуть намагатися отримати несанкціонований доступ до комп’ютерів, баз даних і реєстрів, що може призвести до витоку або втрати інформації.
Основні рекомендації для нотаріусів:
- Використання складних та унікальних паролів, бажано з менеджером паролів.
- Увімкнення двофакторної автентифікації (2FA) для захисту акаунтів.
- Регулярне оновлення програмного забезпечення та операційної системи.
- Обережність із підозрілими листами, файлами та посиланнями.
- Резервне копіювання даних на захищені носії або хмарні сервіси.
- Обмеження доступу до конфіденційної інформації для сторонніх осіб.
- Підвищення рівня кіберграмотності через навчання та тренінги.
Комісія НПУ закликає нотаріусів впроваджувати ці заходи у своїй роботі для мінімізації ризиків кіберзагроз та захисту даних клієнтів.
Раніше ми інформували, що Верховний Суд колегією суддів Першої судової палати Касаційного кримінального суду своєю постановою погодився, що дії особи, спрямовані на заволодіння чужим майном, які були розпочаті нею як шахрайські, після викриття їх потерпілою, яка усвідомлювала протиправність вчинюваних щодо неї дій та намагалась повернути свій мобільний телефон, мають кваліфікуватися саме як відкрите викрадення чужого майна.
- 28 березня набрав чинності Закон № 3342-IX «Про внесення змін до Кримінального, Кримінального процесуального кодексів України та інших законодавчих актів України щодо удосконалення видів кримінальних покарань».
- Набирає чинності Закон «Про адміністративну процедуру»: у Мін’юсті роз’яснили основні процедурні строки.
- 28 грудня 2023 року президент Володимир Зеленський підписав Закон України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо криміналізації контрабанди товарів та підакцизних товарів, а також недостовірного декларування товарів» від 09.12.2023 № 3513-IX.
- Застава є одним із видів запобіжних заходів, який обирають після того, як особа офіційно отримала статус підозрюваного. Як визначив кримінальний процесуальний закон, застава може бути як самостійним видом запобіжного заходу, так і альтернативою арешту. Зазначена альтернатива в більшості випадків залежить від тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, а також від ризиків перебування підозрюваного/обвинуваченого на свободі.