Нацбанк впроваджує заборону на використання кредитних коштів для участі в азартних іграх

23 Червня, 2024 в 08:16

Вже з 22 червня впроваджується заборона на проведення платіжних операцій клієнтів на рахунки організаторів азартних ігор для участі в азартних іграх кредитним коштом

Національний банк України з 22 червня 2024 року впроваджує заборону на проведення платіжних операцій клієнтів на рахунки організаторів азартних ігор для участі в азартних іграх користуючись з коштів, отриманих на умовах кредиту.

Відповідний захід дасть змогу мінімізувати ризики для безпеки та стабільності фінансової системи, зменшить негативні наслідки функціонування сфери азартних ігор в мережі Інтернет, сприятиме захисту прав споживачів та розвитку відповідального споживчого кредитування.

Зазначені зміни були внесені Постановою Правління НБУ від 21.06.2024 №72 «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року №18», що набирає чинності з 22 червня 2024 року.

Варто нагадати, що президент Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 20 квітня 2024 року “Щодо протидії негативним наслідкам функціонування азартних ігор в мережі Інтернет”.

Читайте також: Що відбувається з гральним бізнесом в Україні через майже три роки після легалізації

Раніше ми повідомляли, що Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики одноголосно схвалив законопроєкт №9256д про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою боротьби з ігровою залежністю (лудоманією) та вдосконалення державного регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор та лотерей.

  • Реформи заради корупції – ризики та загрози від законопроєкту №10101 для ринку азартних ігор та держави.
  • З 24 лютого 2022 року відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану» в Україні введено режим воєнного стану.
  • Раніше ми детально розглянули питання документальної позапланової перевірки, що є таким способом податкового контролю, який не передбачається у плані-графіку та проводиться без попереднього повідомлення платника податків. Для проведення цього виду податкових перевірок обов’язковою умовою є наявність конкретної підстави, що прямо передбачена ПК України.
  • У Верховній Раді України пропонують удосконалити законодавства для більш ефективної боротьби з корупцією в частині підвищення ефективності та забезпечення належного судового розгляду кримінальних проваджень.
  • 15 березня у “Голос України” офіційно опублікували Закон № 3604-IX «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо забезпечення поетапного впровадження Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи».