Міноборони спільно з Генштабом розробили довідник для звільнених з полону військовослужбовців: деталі
Інформація допоможе колишнім полоненим отримати покрокові алгоритми з відновлення грошових виплат та документів, поновлення соціальних гарантій, отримання юридичних, медичних та психологічних послуг
Довідник для звільнених з полону військовослужбовців розробило Міністерство оборони України спільно з Центральним управлінням цивільно-військового співробітництва Генерального штабу Збройних сил України. Інформація у довіднику поділена на чотири основні розділи:
- психологічна допомога
- відновлення документів
- отримання виплат
- лікування.
Інформація допоможе колишнім полоненим отримати покрокові алгоритми з відновлення грошових виплат та документів, поновлення соціальних гарантій, отримання юридичних, медичних та психологічних послуг.
Ми розробили наочні картки, які допоможуть звільненому з полону отримати покрокові інструкції під час реінтеграційних заходів. Детальна та зрозуміла інформація роз’яснює як пройти обстеження організму та лікування, поновити виплати та отримати соціальну підтримку. Також в довіднику зібрані контакти волонтерських та громадських організацій, які надають юридичну, медичну та психологічну допомогу. Брошура також стане у нагоді представникам служб супроводу, які постійно супроводжують колишніх полонених на шляху до їхнього повернення у нормальне життя, — пояснив начальник Центрального управління цивільно-військового співробітництва Генерального штабу Збройних сил України полковник Олександр Кутков.
Друковану версію довідника будуть розповсюджувати серед військовослужбовців відразу після звільнення їх з полону. Електронна версія доступна за посиланням.
- Згідно з частиною третьою статті 43 Цивільного кодексу України порядок визнання фізичної особи безвісно відсутньою визначений Цивільним процесуальним кодексом України. До встановлення факту відсутності особи у визначеному законом порядку вважається, що особа здійснює свої права та обов’язки.
- Держава гарантує правовий захист і соціальну підтримку сім’ям військовослужбовців, які зникли безвісти за особливих обставин або перебувають у ворожому полоні.
- Визнання особи безвісно відсутньою та набуття статусу особи, зниклої безвісти: різницю пояснює Мін’юст.
- Кабмін ухвалив постанову, яка врегульовує процедуру отримання відстрочки від мобілізації для рідних зниклих безвісти за особливих обставин.
- Чинне законодавство не містить конкретного визначення понять гідності, честі чи ділової репутації, оскільки вони є морально-етичними категоріями й одночасно особистими немайновими правами, яким закон надає значення самостійних об’єктів судового захисту.