Кабмін заборонив нецільове використання земель Каховського водосховища

20 Березня, 2024 в 13:08

Документ набрав чинності 16 березня

Кабінет Міністрів ухвалив постанову № 286 «Про запобігання нецільовому використанню земель, які займало Каховське водосховище».

Документ набрав чинності 16 березня.

Постановою передбачається на період дії воєнного стану та протягом п’яти років після його припинення чи скасування заборонити формування, передачу у власність або користування та зміну цільового призначення земельних ділянок на землях, які займало Каховське водосховище, крім передачі у користування, зміни цільового призначення земельних ділянок з метою подальшого відновлення Каховського водосховища та будівництва гідротехнічних споруд.

Держгеокадастр у шестимісячний строк з дня набрання чинності цією постановою повинен забезпечити створення та відображення на картографічній основі Державного земельного кадастру у вигляді інформаційного шару відомостей про землі, які займало Каховське водосховище.

Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування під час прийняття рішень щодо передачі земельних ділянок у власність або у користування та державні кадастрові реєстратори під час прийняття рішень щодо внесення відомостей (змін до них) про об’єкти Державного земельного кадастру повинні враховувати відомості інформаційного шару.

Контроль за дотриманням вимог постанови буде здійснюватися у порядку, визначеному Законом «Про державний контроль за використанням та охороною земель», державними інспекторами у сфері державного контролю за використанням та охороною земель Держгеокадастру або виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у разі прийняття відповідною радою рішення про здійснення державного контролю за використанням та охороною земель.

Довідка. Каховське водосховище — у минулому одне з шести великих водосховищ у каскаді на річці Дніпро, у Запорізькій, Дніпропетровській та Херсонській областях. Заповнено у 1955—1958 роках, знищене росіянами під час повномасштабного вторгнення. Вночі 6 червня 2023 року російські війська підірвали Каховську ГЕС.

  • 16 лютого Кабінет Міністрів затвердив План дій Уряду на 2024 рік. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що План дій Уряду містить майже 450 завдань: законопроєкти, програми, постанови.
  • 31 грудня 2023 року прем’єр-міністр Денис Шмигаль підбив підсумки роботи Кабінету міністрів за 2023 рік, акцентував на пріоритетах, цілях уряду та створенні передумов для майбутньої перемоги, відновлення та повоєнного розвитку.
  • 29 грудня 2023 року Кабінет Міністрів України провів засідання, під час якого внесли зміни до Правил надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, Правил надання послуги з постачання гарячої води та типових договорів про надання вказаних комунальних послуг.
  • 26 лютого президент Володимир Зеленський підписав Закон № 3563-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення порядку зміни цільового призначення земельних ділянок для залучення інвестицій з метою швидкої відбудови України». Верховна Рада проголосувала документ 6 лютого.