Кабмін урегулював питання видачі паспортів українцям, що перебувають за кордоном

15 Лютого, 2025 в 12:21

Обов’язковою умовою для оформлення та отримання паспортів громадянами України чоловічої статі віком 18-60 років, які перебувають за кордоном, залишається наявність військово-облікових документів

Громадяни України чоловічої статі віком 18-60 років, які подали документи до 25 квітня 2024 року у ДП «Документ», зможуть з наступного тижня отримати виготовлені паспорти. Відповідні повідомлення із зазначенням дати, часу та місця прибуття надсилатимуть у порядку черговості подачі документів. Про це повідомив міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко.

Він додав, що потрібен був час для унормування процесу відновлення видачі документів, щоб привести його у відповідність до чинного законодавства України.

Нагадую, що на сьогодні обов’язковою умовою для оформлення та отримання паспортів громадянами України чоловічої статі віком 18-60 років, які знаходяться за кордоном, залишається наявність військово-облікових документів, – зазначив глава МВС.

Раніше Міністерство внутрішніх справ пояснило, при яких обставинах під час дії воєнного стану підрозділи Державної міграційної служби України (ДМС) можуть продовжити паспорт громадянина України для виїзду за кордон, а також внести до нього дані про дитину.

  • Законодавство України не визначає кінцевої дати чинності паспортів зразка 1994 року, так званого паспорта-книжечки. Проте нині отримати ID-картку можна за бажанням або коли необхідна заміна паспорта.
  • Українці за кордоном вже оформили понад пів мільйона паспортних документів, повідомив глава МВС Ігор Клименко.
  • Допомога по тимчасовій непрацездатності для догляду за хворим повнолітнім членом сім’ї (старше 14 років) надають з першого дня непрацездатності, водночас не більш як на три календарні дні (к. дн). Тоді як у виняткових випадках — з урахуванням тяжкості хвороби члена сім’ї та побутових обставин — термін лікарняного можуть продовжити не більш як на сім к. дн.
  • Право на зайнятість в Україні мають іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, яких визнано в Україні біженцями, яким надано притулок в Україні, яких визнано особами, що потребують додаткового захисту, яким надано тимчасовий захист, а також ті, що одержали дозвіл на імміграцію в Україну, мають право на зайнятість на підставах і в порядку, встановлених для громадян України згідно ч. 4 ст. 3 Закону України “Про зайнятість населення”.