Кабмін спростив процедуру перетину державного кордону аварійно-рятувальними формуваннями
Задля оперативності надання допомоги в ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та допомоги постраждалому населенню Уряд погодив рішення щодо спрощення процедури перетинання державного кордону
Постановою від 13 червня 2024 р. № 686 Кабмін вніс зміни щодо процедури перетинання державного кордону України аварійно-рятувальними формуваннями, повідомила пресслужба МВС.
Відповідно до статті 103 Митного кодексу України тимчасове ввезення — це митний режим, відповідно до якого іноземні товари, транспортні засоби комерційного призначення ввозяться для конкретних цілей на митну територію України з умовним повним або частковим звільненням від оподаткування митними платежами та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності і підлягають реекспорту до завершення встановленого строку без будь-яких змін, за винятком звичайного зносу в результаті їх використання.
Україна приєдналася до Механізму цивільного захисту ЄС, у межах якого надаватиме та отримуватиме допомогу від держав-членів при необхідності. Задля оперативності надання (отримання) допомоги в ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та допомоги постраждалому населенню Кабінет Міністрів погодив рішення щодо спрощення процедури перетинання державного кордону.
Задля оперативності надання (отримання) допомоги в ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та допомоги постраждалому населенню Кабінет Міністрів погодив рішення щодо спрощення процедури перетинання державного кордону.
Як зазначив заступник міністра внутрішніх справ України Богдан Драп’ятий, передбачається, що митне оформлення майна (товарів та транспортних засобів) в режимі реімпорту (реекспорту) здійснюватиметься відповідно до переліку, засвідченого ДСНС, замість митної декларації.
Використання зазначеного майна здійснюється без будь-яких комерційних та інших цілей.
Окрім того, виключається норма щодо залучення військових підрозділів збройних сил до складу аварійно-рятувальних формувань.
Раніше ми повідомляли, що у грудні 2023 року президент Володимир Зеленський підписав ухвалений Верховною Радою законопроєкт №9111 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення порядку ввезення, обліку та розподілу гуманітарної допомоги».
Загалом Законом запроваджено низку важливих норм, які врегульовують питання ввезення та обліку гуманітарної допомоги.
Зокрема законодавчо закріплюється спрощення процедури ввезення, обліку та розподілу гуманітарної допомоги.
Окрім цього, на рівні Закону запроваджується необхідність використання електронної системи обліку гуманітарної допомоги. Мінсоцполітики запустили таку платформу – Автоматизовану систему реєстрації гуманітарної допомоги – з 1 грудня. За цей час, завдяки системі, до Єдиного реєстру отримувачів гуманітарної допомоги внесли 3053 отримувачів. Нині у Реєстрі понад 4,5 тисячі юридичних осіб, які можуть офіційно завозити гуманітарну допомогу в Україну.
Також розширюється перелік отримувачів гуманітарної допомоги. Якщо раніше це могли бути виключно зареєстровані в Україні благодійні фонди та громадські організації з визначеними напрямками статутної діяльності, то тепер до переліку додаються іноземні благодійні організації, представництва яких акредитовані в Україні. Також отримувачами можуть бути неприбуткові державні та комунальні установи, органи місцевого самоврядування, надавачі соціальних послуг.
Урегульовується питання визнання товарів гуманітарною допомогою. Придбані благодійними організаціями за кордоном товари, які при ввезені в Україну задекларовані як гуманітарна допомога, мають бути безоплатно роздані набувачам протягом 90 днів з дати перетину митного кордону. Так товари визнають гуманітарною допомогою.
Також запровадили важливу норму: можливість передачі транспортних засобів військовим як фізичним особам (набувачам) як гуманітарної допомоги.
З 1 грудня почала діяти електронна система реєстрації гуманітарки.
- Кабінет міністрів підтримав законопроєкт, який має на меті унеможливити прояви «співпраці» виробників, дистриб’юторів лікарських засобів та представників фармацевтичних компаній з медичними та фармацевтичними працівниками для просування своєї продукції.
- З 1 грудня митне оформлення гуманітарної допомоги, а також товарів військового призначення та подвійного використання, що ввозяться як гуманітарна допомога, здійснюється за новим порядком.
- Особа з інвалідністю І чи II групи при перетині державного кордону на виїзд з України в пункті пропуску повинна надати, крім паспортних документів, і документи, які б підтверджували її право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації. Оскільки наявність у особи інвалідності не звільняє її від статусу військовозобов’язаного та призовника.